10 вересня –День пам’яті українців, яких примусово виселили з рідних місць

Деталі

10 вересня, це в цю неділю, – День пам’яті українців, жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
Як повідомляє Надія Горбаченко, представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Черкаській області, тож цього дня українці традиційно вшановують пам’ять жертв примусової депортації з українських земель, враховуючи шкоду, яку їм завдав комуністичний режим, що призвело до знищення національної ідентичності та культури. Захоплення російськими військами у 2022 році українських громадян на окупованих територіях з подальшим їх вивезенням до фільтраційних таборів та депресивних районів рф – це сьогоднішня версія колишнього примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
Тож 10 вересня о 12 годині дня українці вшановуватимуть хвилиною мовчання усіх тих наших співвітчизників, яких примусово виселили з рідних місць.

 

Previous post До Міжнародного списку культурних цінностей ЮНЕСКО внесли дві локації з Черкащини — Новини Черкас за сьогодні
Next post Одна нарада з головами ОСББ — дві сторони медалі

Добавить комментарий