13 мільйонів – не штраф, а сума зменшення тарифу, – “Черкасиводоканал” | Черкаські новини — суспільство

На сесії Черкаської міської ради, яка відбулася 23 грудня, пролунала помилкова інформація про те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оштрафувала КП «Черкасиводоканал» на 13 млн грн за невиконання Інвестиційної програми.

Як повідомляють у пресслужбі «Черкасиводоканалу», для виконання Інвестиційних програм, в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення передбачаються цільові кошти. В разі не використання (економії) таких коштів в повному обсязі, НКРЕКП приймається рішення щодо зменшення тарифів в наступних роках на суму невикористаних коштів.

Сума невикористаних коштів (економії) підлягає уточненню відповідно до процедур, визначених державним регулятором, під час проведення планових перевірок діяльності комунальних підприємств, що і було здійснено у 2021 році.

Як наслідок, тарифи для КП «Черкасиводоканал» на 2022 рік зменшено на суму невикористаних коштів у 2018-2020 роках при виконанні заходів Інвестиційних програм.

Варто наголосити, що таке зменшення тарифів не є штрафними санкціями, а не використані (зекономлені) кошти не підлягають поверненню.

В результаті такого регулювання з боку НКРЕКП, формуються економічно обґрунтовані тарифи, які визначають виключно справедливу вартість комунальних послуг і не дозволяють підприємству отримувати від споживачів кошти, які не мають свого цільового призначення.

За інформацією пресслужби КП «Черкасиводоканал»

Previous post У черкаському СІЗО чоловік по телефону продавав зброю | Черкаські новини — суспільство
Next post Обдарованим дітям Черкащини платитимуть стипендію | Черкаські новини — суспільство

Добавить комментарий