400 гривень за дерево: каштани на бульварі Шевченка в Черкасах рятують від молі | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

У Черкасах розташована найдовша каштанова алея в Україні, протяжністю понад 6,5 кілометрів. На бульварі Шевченка росте близько півтори тисячі таких дерев, водночас уже кілька років вони потерпають від молі.

Заступник директора КП «Дирекція парків» Сергій Ткаченко у коментарі Про все розповідає, що каштанам у Черкасах не вистачає поливу, також рослини страждають від шкідників.

— Ті каштани, які проколюють відповідними ліками — зеленіші. Також застосовується оприскування проти молі. Але, на жаль, на все не вистачає коштів. Бажано, хоча б раз у три роки проколювати каштани ліками від мінуючої молі, — говорить Ткаченко.

Водночас начальник відділу екології ЧМР Володимир Гусаченко запевняє, що цього року в стовбури каштанів вводили препарати для боротьби зі шкідниками. Результати стануть відомими наступного року.

— Каштани на бульварі Шевченка цього року ми повністю прокололи від каштанової молі, — коментує Гусаченко. — Всього там росте приблизно півтори тисячі дерев. Результат побачимо вже наступного року. На Хрещатику чи по Смілянській, наприклад, каштани давно всі пообпадали. Якби лікували й їх, то ще б листя було. Раніше, коли ми не використовували препарати, то й на бульварі каштани осипалися ще в середині серпня. Водночас є ще хімічний опік: багато транспорту, асфальт прогрівається до більш ніж 50 градусів у спеку.

Утримувати всі насадження не вистачає грошей, розводить руками Володимир Гусаченко.

— Кошти виділяються на утримання зелених насаджень по бульвару Шевченка, — говорить фахівець. — Сюди входить косіння, полив молодих дерев і боротьба зі шкідниками та хворобами каштанів. Проте не вистачає коштів, аби утримувати всі насадження у місті, зокрема й каштанів. Якщо фінансування буде, то ми обов’язково будемо лікувати й дерева на інших вулицях. «Проколоти» одне дерево коштує близько 400 гривень. Ми беремо препарат однієї з фірм, то він коштує близько 50 євро на одне дерево.

Фахівець пояснює, що якщо перестати лікувати каштани, вони не загинуть миттєво. Водночас влітку, коли інші дерева будуть зеленими, каштани занадто рано скидатимуть листя. Також буде друге цвітіння, адже їм необхідно буде кудись витрачати невикористану енергію.

Previous post Спортсменка з Черкащини зайняла призові місця на змаганнях в Польщі
Next post “Черкасиводоканал” оголосив про чотири вакансії | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий