Аграріїв Черкащини попереджують про активізацію на сходах соняшнику довгоносиків і мідляків — Новини Черкащіни


15 травня 2022, 21:31

На полях Черкаської області розпочалося заселення сходів соняшнику сірим буряковим довгоносиком і піщаним мідляком. Про це повідомляють фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Черкаській області.


Сірий буряковий довгоносик трапляється повсюдно, найчисленніший – у центральному і східному Лісостепу. Поліфаг пошкоджує буряк, соняшник,  тютюн, різноманітні бобові рослини (конюшину, люцерну, вику, еспарцет, сою тощо).

Цей жук довжиною 8-12 мм. Тіло зверху вкрите дрібними бурувато-сірими прилеглими волосками, а з боків і знизу – сірими лусочками. Передньоспинка вужча за надкрила, із заокругленими боками і прямою основою. Вусики ростуть із боків головотрубки.

Піщаний мідляк поширений повсюдно, але найчисленніший на півдні степової зони.  Жуки пошкоджують сходи соняшнику, злаків, цукрових буряків, льону, бавовника, тютюну, рицини, гречки, бобових, овочевих культур, а також гризуть висіяне насіння кукурудзи.

Жук  розміром 7-10 мм, слабовипуклий, чорний або сіро-бурий. Наличник спереду з глибокою напівкруглою вирізкою. Надкрила з правильними поздовжніми рядами великих горбків, задніх крил немає.

Рухаючись уздовж рядків, жуки об’їдають сім’ядолі й молоді листочки, а також перегризають стебельця рослин так, що від них залишаються самі пеньки. На більш розвинених рослинах жуки обгризають краї листків і вигризають ямки в черешках.

На площах за перевищення довгоносиками і мідляками двох особин на кв. м сходи   соняшнику обробляють інсектицидами з діючою речовиною: хлорпірифос, хлорпірифос+циперметрин, ацетаміприд+лямбдацигалотрин та іншими згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Застосовуючи засоби захисту рослин, варто пам`ятати:

  • захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години;
  • не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, жителів села та пасічників;
  • на оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Джерело

Previous post У Смілі відбулося соборне богослужіння священиків ПЦУ, незалежної від моZZковського патріархату — Новини Черкащіни
Next post У Черкасах ще в десятку будинків стартують гідровипробування (адреси) — Новини Черкащіни

Добавить комментарий