Біля Пастирського знайшли карликового бересклета

Деталі

Представники Міндовкілля України, Київського еколого-культурного центру та лісівники Кам’янського лісгоспу провели експедицію в ліс біля села Пастирське, аби спроектувати заказник для охорони рідкісної рослини – карликового бересклета.

 

Як повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, карликовий бересклет занесений до Червоної книги України, він – сучасник мамонта і шерстистого носорога.
«Ця реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно», – розповідають лісівники.
І додають, в Україні карликового бересклета практично вже не залишилося. Тому справжньою сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Певне, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають дослідники.

 

«Наразі лісівники Кам’янського лісгоспу проводяться роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає карликовий бересклет. Згодом на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини», – наголошують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

scroll back to top

Previous post У «слуги», Леніна без голови здали як чермет, справу зам’яли | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post У селище Холоднянське пожежників не викликали

Добавить комментарий