Більше соняшника і менше кукурудзи: на Черкащині аграрії завершили посівну | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

На Черкащині війна не завадила аграріям вчасно закінчити посівну. Деякі компанії навіть випередили графік. Фермери великих сільгоспгосподарств не мали проблем із паливом та посівним матеріалом, бо запаслися ще до повномасштабного вторгнення.

Агроексперт Володимир Гамалиця розповідає, хоч темпи кампанії цьогоріч були позитивні, проте війна все ж внесла значні корективи.

«Не відомо, чи буде потім можливість вивезти і продати урожай, — пояснює Гамалиця. – Одна з крупних компаній змушена була перелаштуватися на культури, які можна буде хоча б коровам згодувати. Також зменшили площу посівів цукрового буряку, бо не відомо, чи працюватимуть заводи. Щодо темпу посівної, то не можна казати, швидко чи не швидко. Кліматичні умови дозволили завершити кампанію без особливих проблем».

Деякі агрофірми завершили посівну ще раніше, ніж більшість колег.

«Посівна закінчилась і досить давно, — розповідає директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук. – Повномасштабне вторгнення росії на темпи не вплинуло. На інші сфери вплинуло. Наприклад, наших хлопців деяких забрали на війну. Але попри це ми закінчили роботи навіть швидше на відсотків 10 в порівнянні з минулим роком. По культурах, то трохи збільшили посіви сої та соняшника і трохи зменшили кукурудзи. Бо є побоювання, де її потім подіти і як сушити».

Проблем із агрохімією «ЛНЗ» не має. А от із запчастинами до техніки поки скрутно. Замовляти їх з-за кордону наразі тяжко.  

Водночас, як зазначають у Черкаській ОВА, під урожай-2022 на Черкащині загалом засіяли близько 1,2 млн га. Це на рівні минулого року. З усіх посівних площ: зернових – 55,7%; технічних – 31,6%; овочів – 6,1%; кормових – 6,6%.

Previous post Проєкт черкасця отримав платинову нагороду на конкурсі в Мексиці | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post На території Золотоніського району заборонили продаж алкоголю

Добавить комментарий