Більшість інструментів виготовив сам

Дата публікації

Перегляди: 159

Нещодавно учні 6 класу Васильківського навчально-виховного комплексу разом із вчителем географії Людмилою Скляр здійснили велосипедну екскурсію до майстра деревообробного ремесла Василя Вінніченка.

Василь Іванович народився і вже майже шість десятиліть проживає у Василькові. Змалечку бігав до батька Івана Степановича в столярну майстерню, захоплювався роботою з деревом. А доля склалася так, що після закінчення школи вступив до Канівського училища на спеціальність електрозварника. Та електрозварником пропрацював тільки рік, потім закінчив курси і отримав посвідчення водія. Протягом двадцяти років шоферував. А з 1997 року розпочав столярувати, як вчив батько.

Для виготовлення різноманітних виробів у майстра є набір інструментів і знарядь, більшість з яких виготовив власними руками. Василь Іванович розповів, що останнім часом з дерева виготовляє кісся, топорища, драбини, граблі, на стрічковій пилорамі розпускає дошки, а раніше майстрував ще й рами на вікна та коробки на двері. Майстер показав шестикласникам, як працює із токарним станком, циркуляркою, стрічковою пилорамою, електричним лобзиком, фрезером та фуганком, пояснив, як робити виміри штангенциркулем.

Дівчатка й хлопчики із захопленням слухали Василя Івановича та ставили йому безліч запитань, а потім поділилися й своїми знаннями, які отримують на уроках технологій. Прощаючись, побажали йому ще довгих років життя і подальшої наснаги у своїй справі.

Шполянські вісті

Previous post Батьківською стежиною: коли енергетика стає сімейною справою
Next post Дякують за чуйне серце й руки золоті

Добавить комментарий