Битва за сміття: у Черкаській міськраді відмовляють містян платити “Новій якості”, але є нюанс | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

У серпні 2023 Черкаська міська рада адміністратором послуги з вивезення побутових відходів обрала комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти». Проте жителям міста й далі приходять платіжки за вивезення великогабаритних та ремонтних відходів від «Нової якості». У міські раді вважають, що це схоже на шахрайство.

Самі собі указ

Нещодавно на сторінці міської ради з’явився допис, мовляв, черкащани скаржаться, що з них «НЯ» вимагає сплатити за послугу. Водночас прямої інструкції, як діяти містянам, в мерії так і не дали й лише прозоро натякнули, кому треба нести гроші за вивіз негабариту.

Адвокат групи компанії «Нова якість» Максим Підгорний у коментарі Про все запевняє, що обрання «ЧСЧ» адміністратором є порушенням закону, тому «НЯ» і далі виставлятиме черкащанам рахунки за вивезення сміття.

«Кожні наші дії, як і суперечки з міською радою, ми завжди аргументуємо й доводимо це в судовому порядку, каже юрист. — Новий закон «Про управління відходами» передбачає, що «Нова якість» повинна мати договір із новим адміністратором послуг, яким призначено «Черкаську службу чистоти». На нашу думку, це зроблено з порушенням закону. Виходить, що в одній особі поєднана функція адміністрування і функція з вивезення сміття. Проте закон прямо говорить, що такого не може бути, оскільки виходить, що «ЧСЧ» сама себе адмініструє. Тому ми це будемо оскаржувати в суді. Ми повинні укласти договір з новим адміністратором, проте такого договору наразі не існує і в нас немає з ним правових відносин. І якщо в нас їх не склалося, в нас немає всіх тих зобов’язань, хто і як буде виставляти платіжки».

Допис міської ради щодо великогабариту і платіжок Максим Підгорний називає криком душі.

«Я читав пост міськради з приводу цих платіжок і зауважу, що він написаний одразу після того, як вони вкотре програли суд щодо розірвання договору по «великогабариту», — продовжує фахівець. — Це був крик душі, аби спробувати перешкодити нам у господарській діяльності. Водночас ситуація з оплатою за послуги «НЯ» стабільна: люди як оплачували, так і оплачують».

Платити будуть всі?

Адвокат пояснює, що боржники, які не хочуть і не будуть платити «Новій якості», роблять собі тільки гірше.

«В нас ведуться заходи по досудовій претензійно-позовній роботі з боржниками, — говорить Максим Підгорний. — В принципі, люди розуміють негативні наслідки, які вони можуть мати. Адже борг в 150 гривень може вирости в рази через інфляцію, штрафні санкції і основне, що вплине на розмір боргу — послуга адвокатів. Тобто, 150 гривень може легко перерости у 5 тисяч гривень».

Скільки ще триватимуть судові «розбірки» з міськрадою, юрист не береться прогнозувати. Каже, це залежить лише від чиновників міськради, адже «Нова якість» лише захищається. Фахівець обурюється, що їм створили неконкурентні умови.

Вивозити сміття можуть, але безкоштовно

Директор Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології ЧМР Сергій Отрешко наполягає, що «Нова якість» може лише безкоштовно вивозити сміття, але брати за це гроші не має права.

«Єдиною юридичною особою, яка має право виставляти рахунки за вивезення будь-якого сміття, є «Черкаська служба чистоти», — коментує для Про все Отрешко. — Тобто, вивозити побутові відходи, гіпотетично, може будь-хто, але здійснювати нарахування й отримувати кошти може лише КП «Черкаська служба чистоти». Я вважаю, що «Нова якість» не має права надсилати людям платіжки. Питання до правоохоронних органів, бо це, на мій погляд, має ознаки шахрайства. Але повноважень у нас немає заборонити їм це робити. Навіть, якщо «НЯ» вважає, що в неї договір легальний і правильний, то вона все одно має його вкласти із «ЧСЧ».

Отрешко пояснює, що черкащани можуть самостійно написати заяву до поліції на «Нову якість». Також люди можуть не платити їм, запевняє посадовець, але є нюанс.

В суді боржники «НЯ» виграють справу. Але це не точно

«Стягування заборгованості за комунальні послуги це окрема і специфічна процедура, — каже Сергій Отрешко. — Суд може відбуватися без повідомлення відповідача. Людина може дізнатися про те, що з неї стягують кошти, коли з виконавчої служби прийде лист. Але ж рішення можна оскаржити. Гіпотетично, в такому разі «Нова якість» програє справу. Водночас ми розуміємо, що іноді бувають незрозумілі судові рішення».

Керівник департаменту запевняє, що «просто поговорити» із керівництвом «НЯ», аби нарешті владнати проблему, немає сенсу. Він каже, що в них є лише один варіант: переукласти договір із «ЧСЧ». Тому із приватниками міська рада і далі налаштована вести діалог виключно в суді.

Previous post “Сусіди шоковані запахом мертвечини”: у Смілі зоозахисники хочуть засудити героїню відомого телепроєкту | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post Платники Черкащини задекларували понад 3,3 мільярда гривень доходів за 2023 рік | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий