Це другий аномально теплий вересень після 2015 року

Деталі

 

 

Домінування високого атмосферного тиску з початку осені – кращий сценарій розвитку синоптичних процесів. Сонячно, тепло та сухо.
«Вже зустрілися кліматична та астрономічна осені. А метеорологічна, за рахунок стабільного тепла, ще затримується, і перший місяць осені 2023 ввійде в кліматичну історію з рідкісними аномаліями. Це другий аномально теплий вересень після 2015 року. Незважаючи на скорочення тривалості світлового дня, наразі середньодобові температури вище норми на 5-7° та відповідають середині літа», – розповідає директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
І додає, водночас вперше у другій половині вересня спостерігаються теплі ночі з температурами 15-17°.
«Температура води у Дніпрі нині 20°! Це найвища температура за 60 років спостережень. Існує висока ймовірність, що купальний сезон 2023 завершиться у першій декаді жовтня і буде найдовшим», – веде далі пан Віталій.
Наразі, каже він, в атмосфері над Черкащиною об’єднали свої зусилля аномальне тепло як з Каспійської низовини (антициклон зі сходу), так і з північних районів Африки (улоговина серії циклонічних вихорів з Європи).
«За такої синоптичної ситуації у вихідні чекаємо на сплеск аномального тепла.
Середньодобові температури липневі — 21º. Температура вночі 15-17º, вдень 26-28º. Можливі нові температурні рекорди. Тож справжню хвилю тепла матимемо на рівнодення, яка ознаменує астрономічний початок осені», – говорить Віталій Постригань.
За його словами, у фінальний тиждень вересня істотних змін у синоптичній ситуації не прогнозується, комфортна, переважно сонячна та суха погода збережеться.
«За чисельними прогностичними моделями, похолодання відчуємо на початку жовтня», – підсумовує директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

scroll back to top

Previous post Ігор Табурець подякував усім, хто боровся з наслідками атаки на Черкаси — Новини Черкас
Next post У Черкасах завершили розбір завалів після ракетного удару

Добавить комментарий