Деталі
Привласнили 5,8 млрд грн однієї з найбільших нафтопереробних компаній України: Нацполіція оголосила підозри учасникам злочинної групи, серед яких є і черкащани.
Як повідомляють у Національній поліції, серед фігурантів корупційної схеми — колишні топпосадовці нафтового підприємства, а також шестеро осіб, на чиї імена були зареєстровані афілійовані компанії.
«Організував оборудку 56-річний ексголова правління компанії. У 2017 році для реалізації незаконного задуму фігурант створив злочинну організацію, до якої залучив двох підлеглих — свого заступника та начальника одного з управлінь компанії, а також ряд підприємців», – розповідають правоохоронці.
І додають, підприємці реєстрували підконтрольні організатору «схеми» компанії, після чого укладали договори з нафтопереробною корпорацією на поставку нафтопродуктів. Суми підписаних угод на відвантаження палива варіювалися від мільйона до мільярда гривень.
«Усвідомлюючи, що розрахунок за надане пальне не відбудеться по жодному з контрактів, лідер злочинної групи давав вказівку своїм підлеглим підписувати офіційні папери від імені нафтопереробної компанії. Працівники компанії також завіряли підписами укладені додаткові угоди, зокрема договори про надання відстрочки на оплату вже відвантаженого пального», – зазначають у поліції.
І додають, за умовами одного з підписаних договорів щодо купівлі-продажу нафтопродуктів, нафтопереробна компанія поставила замовнику пального на загальну суму 948,5 млн грн. Проте, дотримуючись розробленого головою правління злочинного плану, підпорядковане підприємство навіть не планувало здійснювати оплату за високоякісну продукцію. Отримані у результаті нафтопродукти ділки реалізовували через мережі підконтрольних АЗС та іншим збувачам пального у різних областях України. І з 2017 року до 2022 року зловмисники за описаною схемою заволодіти пальним нафтопереробної корпорації, загальна вартість якого склала понад 5 800 000 000 гривень.
В рамках кримінального провадження поліцейські провели 58 обшуків за місцями проживання фігурантів, а також в офісних приміщеннях підконтрольних компаній на території нашої області, а також Житомирської, Київської, Одеської, Полтавської, Харківської, Чернігівської областей. За результатами заходів вилучено документацію, компʼютерну техніку та «чорнові» записи.
На підставі отриманих доказів слідчі повідомили підозри учасникам злочинної організації та наклали арешт на рахунки у цінних паперах французької інвестиційної компанії, дотичної до основного фігуранта та на корпоративні права низки підприємств. Загальна сума арештованого сягає понад 2,9 млрд грн.
Фігурантам справи загрожує до 12 років тюрми.