Черкащина увійшла до ТОП-10 областей за рівнем економічної стабільності


 

Черкаська область зайняла 8 місце у рейтингу регіонів України за показниками економічної стабільності.

Такі дані оприлюднило видання «Ділова столиця».

Шкала має назву – «Рейтинг економічної стійкості областей», і охоплює період за 2023 рік та перший квартал 2024 року. Фахівці «Ділової столиці» порівнювали показники 20 областей (за винятком Києва і регіонів, де окуповано понад 50% території) за такими критеріями: «Сільське господарство», «Експорт товарів», «Житлове будівництво», «Нежитлове будівництво». За кожним з них їм було нараховано від 20 балів за найкращий показник до 1 балу за найгірший. Ранжування областей за сумою балів визначило їхні місця в рейтингу.

«Області в нижній половині рейтингу, звісно, мають багато об’єктивних причин, у тому числі спричинених війною, які стримують їх розвиток. На цьому тлі особливо важливим є позитивний досвід областей з першої десятки», – констатує видання.

Загальна сума балів у Черкаської області – 148. Вона трохи поступається Одеській (156 балів), але випереджає Полтавську і Закарпатську (по 147 балів).

Кращі результати у Черкащини за показниками сільського господарства (17 балів) та темпами експорту товарів у І кварталі 2024 року (16), гірші – за темпами (5) і обсягами (7) нежитлового будівництва за цей же період часу. Якщо розвиток аграрного сектору та збільшення експорту перебувають у сфері впливу обласної влади, то нежитлове будівництво – переважно приватний сектор.

Джерело

Previous post Минулої доби один із районів Черкащини став дощовим лідером України
Next post На Черкащині до трьох разів на день вимикатимуть світло

Добавить комментарий