“Черкасиобленерго” застерігає споживачів щодо неправомірного споживання електроенергії

ПАТ «Черкасиобленерго» інформує споживачів, що розкрадання електричної енергії, споживання електроенергії без приладів обліку, самовільне підключення до електроустановок Товариства та розкрадання об’єктів електричних мереж – це порушення законодавства України, яке передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність.

Задля виявлення можливих фактів порушення щодо споживання електричної енергії, впровадження заходів для запобігання корупції, хабарництву та іншим проявам протиправних дій, які шкодять економічним інтересам і сталому функціонуванню Товариства, у ПАТ «Черкасиобленерго» діє відділ економічної безпеки.

За словами директора з питань безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Ярослава Блонського метою діяльності відділу відповідно до Положення є захист інтересів Товариства.

– Працівниками відділу серед іншого відпрацьовуються питання понаднормативних витрат електричної енергії, належного обстеження засобів та схем обліку електричної енергії в мережах Товариства, складання актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії та приведення схем обліку електроенергії до вимог нормативно-технічних документів,- розповів директор з питань безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Ярослав Блонський. – Особлива увага приділяється оперативному виявленню фактів розкрадання електричної енергії побутовими та юридичними споживачами.

Як повідомляють спеціалісти Товариства, в більшості випадків розкрадання електричної енергії споживачами здійснюється шляхом втручання в засоби обліку, позаоблікове приєднання струмоприймачів та використання засобів і пристроїв,  які впливають на роботу електричних лічильників.

* приклади виявлених правопорушень споживання електричної енергії

Звертаємо увагу побутових і юридичних споживачів, що вчинення таких протиправних дій тягнуть за собою правові наслідки у вигляді штрафних санкцій, відключення електричної енергії, а при певних обставинах і кримінальну відповідальність.

– Так, за дев’ять місяців 2021 року працівниками відділу економічної безпеки під час виконання виробничих завдань спільно з іншими підрозділами Товариства складено акти про порушення споживачами на загальну суму більше двох мільйонів гривень, а саме 2 439 821 гривня, що є еквівалентом 711 745 кВт*год. , а також на підставі відповідних матеріалів правоохоронними органами порушено два кримінальних провадження за ч.2 ст.188-1 КК України «Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання»,- наголосив директор з питань безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Ярослав Блонський.

* приклади виявлених правопорушень споживання електричної енергії

ПАТ «Черкасиобленерго» закликає споживачів бути свідомими та відповідальними щодо використання електричної енергії. У разі, якщо вами виявлено випадки крадіжки електроенергії, розкрадання складових елементів електричних мереж та електроустановок або умисне їх пошкодження, руйнування (передбачається ст. 194-1КК України) або інші порушення щодо споживання електричної енергії, звертайтесь на гарячу лінію «Стоп корупція» за телефонами: (0472) 39-55-19, 39-53-35. 39-52-47 – цілодобово. А також звертайтесь до Кол-центру ПАТ “Черкасиобленерго” за багатоканальними номерами: (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328.

Товариство постійно проводить роботу щодо понаднормативних витрат електричної енергії, обстеження засобів та схем обліку електроенергії та дбає про якісний та безперебійний розподіл електричної енергії споживачам Черкаської області.

Previous post Яких працівників потребують роботодавці Черкаського району — Новини Черкащіни
Next post У повоєнні роки на Черкащині вирощували кок-сагиз

Добавить комментарий