Черкаський парламентар обурена методом прийняття закону про олігархів — Новини Черкащіни


23 вересня 2021, 15:47

У парламентській опозиції наполягають, що законопроєкт №5599 щодо деолігархізації ухвалили у другому читанні з порушенням процедури й регламенту.

Про це йдеться в виступах черкащанки Ірини Геращенко («Європейська солідарність») і Сергія Власенка («Батьківщина») після ухвалення проєкту закону №5599, пише УП.


«Сьогодні 16 січня і 26 квітня цього парламенту, коли проголосували диктаторські закони і ратифікацію «чорноморського флоту». Тоді деякі депутати опускали очі, бо їм було соромно: вони усвідомлювали, як ламають парламентаризм…

У монобільшості були голоси на сьогоднішній закон: разом із групами 279 голосів. І ніхто не блокував їм трибуну. Ми боролися за регламент і за процедуру. Це початок кінця.

Це початок кінця цього парламенту,, тому що ви не опозицію принизили, а самі себе, показавши, що ви – лише зелені кнопочки, для яких все одно, що тиснути, – головне тиснути так, щоб отримати свій олігархічний конверт і те, що вам скажуть на Банковій. А ми подаємо заяву про злочин», — зазначила Ірина Геращенко.

За словами Геращенко, головуючий перший віце-спікер Руслан Стефанчук та президентська фракція не дали опозиції захистити її поправки.

Як голосували нардепи від Черкащини: Любов Шпак (Слуга народу) — За, Олексій Арсенюк (Слуга народу) — За, Андрій Стріхарський (Слуга народу) — За, Антон Яценко (фракція «Батьківщина») — Не голосував, Сергій Рудик (Депутатська група «Партія «За майбутнє») — Утримався, Сергій Нагорняк (Слуга народу) — За… Джерело: сайт ВРУ.

Цьому передувало: 23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Переважну більшість голосів за законопроєкт дали фракції «Слуга народу» (229), «За майбутнє» (18), «Довіра» (15) й «Голос» (11).

Проти виступили народні депутати від «Європейської солідарності» та «Опозиційної платформи – За життя».

Опозиція хотіла відсторонити від головування першого віце-спікера Руслана Стефанчука під час розгляду закону про олігархів – і не змогла.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який вважав деолігархічний пакет законів неготовим до розгляду, перебуває на самоізоляції через COVID-19

Джерело

Previous post Бив металевим ключем і вимагав гроші: затримали уманчанина за розбійний напад — Новини Черкащіни
Next post За незаконне видобування граніту судитимуть керівника державного підприємства

Добавить комментарий