Черкаську виставку дитячого малюнка «Війна очима дітей: біль та надія» показують у Туреччині — Новини Черкащіни


23 червня 2022, 15:06

У мистецькій галереї Ібрамакі міста Кушадаси (Туреччина) відкрилася виставка дитячого малюнка «Війна очима дітей: біль та надія».

Захід організований мерією міста в рамках програми підтримки міст-побратимів Кушадаси та Черкаси.

На виставці представлено творчі роботи дітей, які разом з родинами тікали від жахіть війни й приїхали до Черкас. У перші години перебування в Гуманітарному центрі Черкаської міської ради вони малювали те, що пережили і те, про що мріють.

Вперше їхні малюнки було представлено у Мистецькій галереї Черкас, а невдовзі з ініціативи Гуманітарного центру та за підтримки міського голови Анатолія Бондаренка роботи почали демонструвати у різних містах України й за кордоном.

photo_2022-06-21_13-05-44

Відкриваючи виставку в Туреччині, Олена Бургач, лідерка української громади Кушадаси та член громадського меджлісу міста, подякувала керівництву та містянам за підтримку й співпрацю.

У відкритті взяли участь представники міської влади, громадські діячі, митці, місцеві жителі, а також українці, які постійно живуть в Кушадаси й ті, які нещодавно приїхали сюди через війну.

Відеоролики про Черкаський Гуманітарний центр з виступом нашого міського голови Анатолія Бондаренка демонструвалися в залі та на екранах міста.

«Наші діти, на жаль, малюють війну. Але бажають миру й повернення додому, — говорить Анатолій Васильович, звертаючись до міжнародної спільноти, — І цією виставкою ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти до проблем і потреб дітей, які постраждали через війну, та об’єднати світ, аби вберегти українських дітей та всіх дітей планети й подарувати їм щасливе майбутнє. Саме тому представляємо ці унікальні роботи в різних куточках світу».

photo_2022-06-21_13-05-49

«Про цю виставку «Війна очима дітей: біль та надія» писала газета «Свобода» (США), роботи дітей побували в Італії, тепер – у Туреччині, – розповідає директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод. – Надалі планується показ виставки в Польщі й країнах Прибалтики. А родзинкою нинішньої виставки в Кушадаси стане дитячий арт-проєкт: у п’ятницю, 24 червня, діти міста зберуться в галереї, аби намалювати свої роботи для однолітків з України».

 Про це повідомляє сайт ЧМР.

Джерело

Previous post Синоптики обіцяють хмарну погоду і короткочасний дощ
Next post Поліцейські затримали христинівчанина, який вдарив співмешканку ножем — Новини Черкащіни

Добавить комментарий