Про це йдеться у матеріалі “18000” – Гриби в Черкаській області: що треба знати про “полювання”.
Куди поїхати по гриби у Черкаській області?
Провідний інженер із охорони і захисту лісу зазначив, що точних місць для збору грибів немає. Проте у хвойних та листяних лісах майже завжди є їстівні гриби.
– На Притясминську гряду приїжджають із усієї України, особливо, коли сезон на білі гриби, – додав Олександр Герасімов.
Також їстівні гриби можна знайти у лісах на Чигиринщині – від села Вергуни до Чигирина; на Смілянщині – це місця біля сіл Сунки, Жаботин, Михайлівка. На Золотоніщині – біля Кединої Гори, Вільхів. В Уманському районі можна “полювати” у Поташківському лісництві.
У яких місцях варто шукати гриби?
Для грибів важлива велика кількість вологи та температура повітря від +6°C. У вересні на Черкащині у хвойних лісах розпочинається сезон польського гриба, зеленої рядовки та сироїжок.
Також комфортне середовище – молоді насадженнях сосен, у траві, для росту маслюків. Потрібно орієнтуватися на сосни від 3 до 6-9 метрів.
Якщо це листяний ліс, то там ростуть опеньок осінній або звичайна рядовка. Найкращий період для збору цих грибів – від кінця вересня до листопада, початку морозів.
Опеньки частіше ростуть у листяних лісах на зрубах дерев або на пеньках цілими сім’ями. Білий і польський гриб ростуть у заглибленнях, де затримується волога. Їх можна знайти за характерними горбиками на землі, що вкриті шаром хвої.
Зауважимо, в Черкаській області нині діє заборона на відвідування лісів через воєнний стан.
. Реберня, ресторани, чайна та пекарні: огляд 10 нових закладів у Черкасах.
Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю