День героїв України 23 травня: історія цього свята

Неофіційне свято День героїв України відзначається щорічно 23 травня. У цю дату Україна вшановує пам’ять всіх героїв, які боролися за суверенітет і незалежність нашої країни, а прямо зараз борються проти російської армії за нашу свободу. Це горде і водночас сумне свято, адже багато героїв України розплатилися життям заради своєї країни.

День героїв України: історія свята

У День героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим.

Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям і воїнам армій УНР і УПА, воїнам АТО і російсько-української війни.

Свято героїв засноване в 1941 році членами Організації Українських Націоналістів (ОУН).

Відзначається 23 травня. Свято було засноване з метою вшанування пам’яті героїв, які жертвували або жертвують своїми життями і здоров’ям заради процвітання України.

Це дата загибелі одного з керівників ОУН Євгена Коновальця, який став одним з головних ідеологів українського націоналізму.

Як відзначають День героїв України

День героїв зазвичай відзначають протягом тижня після свята. Для зручності масові заходи часто проводяться в найближчу суботу та неділю до свята. Раніше свято найбільше відзначали в західних областях України. Але війна сильно згуртувала українців, і цього року, швидше за все, День героїв відзначать у всіх регіонах.

В умовах воєнного стану кожне місто саме вирішуватиме, чи варто відзначати цей день і як саме.

У багатьох містах проведуть пам’ятні заходи на честь героїв, загиблих у війні, а також покладуть квіти біля пам’ятників героям України.

Previous post Уряд затвердив план підготовки до осінньо-зимового періоду та створив відповідний штаб
Next post На Львівщині «Porsche Cayenne» протаранив «Renault Megane», водій якого потрапив до лікарні. ФОТО | Кримінальні новини

Добавить комментарий