«Дитячий табір — це лише інструмент допомоги родинам воїнів»: черкаські капелани проводять збір на оздоровлення дітей (ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

19.06.2024

Оздоровити близько 500 дітей військовослужбовців Черкащини, де б вони не проходили службу, — таку ініціативу нещодавно започаткували військові капелани 118 бригади ТрО.

Про це під час ефіру в студії видання “ВиЧЕрпно” розповів помічник військового капелана 156 батальйону ТрО Микола Макуха.

Раніше ми писали, що капеланська служба Черкаської ТрО відкрила збір на оздоровлення усіх дітей військовослужбовців. Для цього планують зібрати 5 500 000 гривень.

За словами Миколи Макухи, капеланська служба постійно дбає про моральний стан військових і бачить, що для них важливо. А найважливішими для них є їхні родини, їхні діти. Тож саме щоб підтримати родини наших захисників, а отже і їх самих, була оголошена ініціатива з оздоровлення дітей військових.

“Військові виснажені психологічно й потребують поповнення енергією, але немає можливості піти на ротацію. Зараз всі збирають кошти на зброю, але ніхто не думає про стан воїнів”,- каже помічник капелана.

Наразі родини захисників розділені війною. Батьки й матері не мають можливості бачитися з дітьми місяцями та роками. Тому дитячий табір — це лише інструмент, як допомогти родинам військових.

Микола Макуха пригадує чутливу розповідь про військових, які були на “нулі”:

“Аби ви бачили, як змінюються очі воїнів, коли вони говорять і думають про дітей… Приїхали хлопці на ротацію, були вперше під важкими обстрілами. Психологиня поставила запитання, аби визначити моральний стан воїнів: “Який момент для вас був найважчим?”. Молодий боєць тихо відповів: “Для мене було найважче, коли дружина надсилала фото дітей”.

Помічник наголошує, що саме цей фактор людськості є важливим, оскільки ми всі зі страхом очікуємо, що буде після перемоги, а цим треба займатися вже зараз.

Наразі збір просувається вдало, проте, відзначають капелани, попереду ще багато роботи:

“Ми шукаємо та обʼєднуємо підприємців, які хочуть підтримати родини військових, показати, що вони поряд і дбають про їх дітей, поки хлопці на завданнях виборюють перемогу”.

З цією метою вони запрошують бізнес долучитися до “Сузір’я Благодійників”.

“Наше завдання не випрошувати, а дати можливість суспільству віддячити цим родинам. Коли ми почали цей проєкт я відчував, що оживилися серйозні люди й показали, наскільки для них це важливо”.

Відпочинок організують у Карпатах, аби подбати про безпеку і відповідний рівень. Орієнтовно діти оздоровлюватимуться десять днів. Відомо, що певних категорій дітей, які можуть поїхати на відпочинок, немає. Беруть всіх дітей черкаських військовослужбовців.

“Це пряма інвестиція у підтримку тих, хто тримає зброю. У дітей військовослужбовців є низка питань, які треба пропрацювати, тому надалі будуть ще ініціативи підтримки”,- Микола Макуха.

Детальніше у відео:

Володимир Рідний та Микола Макуха у студії

Реклама
Previous post Пропонувала доставити ліки з України за кордон: черкащанка ошукала четверо людей (ФОТО) — Новини Черкас за сьогодні
Next post Графіки погодинних відключень на 20 червня

Добавить комментарий