До уваги черкащан: чи законно змушувати дітей прибирати у школі | Новини Умані

З початку навчального року в соціальних мережах обговорюють, чи потрібно змушувати учнів прибирати в школі та навколо неї та чи взагалі це законно. Деякі батьки вважають, що дітей змалечку потрібно привчати до прибирання. Інші переконані, що для цього в школі є техпрацівники.

Чи законно в школі змушувати дітей прибирати — пояснили у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

– Приходить моя дитина в білій сорочці. Я дивлюся на цю сорочку, а на ній білого нічого немає. Причина в тому, що двоє моїх шестикласників замість уроків у школі прибирали територію навколо неї, — розповідає мама школярів Наталія.

Батьки про такий “виховний” процес дізналися вже постфактум.

– В кожній школі є штат прибиральників, двірників тощо. Чому вони не виконують свою роботу, а діти повинні цю чорну роботу робити? – обурюється жінка.

Що каже закон про таке шкільне прибирання?

До уваги черкащан: чи законно змушувати дітей прибирати у школі

– Відбувається реальна експлуатація дітей, про це треба говорити прямою мовою. Це експлуатація, коли дітей використовують як робочу силу для прибирання, для перенесення важких речей. Це незаконно. Діти не можуть залучатися до будь-яких робіт, які не передбачені освітньою програмою, — коментує ситуацію юрист громадської організації “Батьки-SOS” Роман Бондаренко.

За його словами, все, що не стосується освітнього процесу в школі, — зась. Виняток — прибирання власного робочого місця. Все інше — саджання квітів, наприклад, і сапання клумби — можливі лише як факультатив.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов каже, що цей факультатив винятково добровільний та повинен відбуватися за обов’язково згодою батьків.

– Коли чую заклики про привчання дітей до праці, то я запитую: до безкоштовної рабської праці чи добровільної праці на користь громади? Надзвичайно важливо розуміти, що наших дітей не можна привчати змалечку, мовляв, є робота, яку просто можна взяти і безкоштовно забрати. Будь-яка робота має бути оплачена, якщо це не є вільним вибором, якщо це не є волонтерством, — пояснює омбудсмен.

Якщо ваших дітей у школі примушують працювати віником, фахівці радять запитувати — на яких умовах. Варто запитати, чи є відповідний документ — наказ чи розпорядження. Крім того, із письмовою скаргою можна звернутися до органів управління освітою.

Джерело: Про Все



87

Previous post Правоохоронці заявили, що не мають доказів катування загиблого хлопчика з Черкас | Новини Умані
Next post У Черкасах відбулося позачергове засідання сесії міськради — Новини Черкащіни

Добавить комментарий