Допомога лісівникам: найбільше пожежних водойм у філіях Черкаської області — Новини Черкащіни


08 вересня 2023, 23:02

Пожежна водойма — гідротехнічна споруда, призначена для зберігання протипожежного запасу води. Без таких водойм лісівники не можуть обійтись. Часто загорання виникають у місцевостях, де нема доступу до запасу води і лісівникам та рятувальникам потрібно витрачати немало часу на доїзд до місця забору, а це може вартувати збереження гектарів лісів.

Тож часто додатковими джерелами води для пожежних бригад слугують саме пожежні водойми, які лісівники в угіддях облаштовують спеціальними пірсами та місцями для безперешкодної заправки пожежного авто.

Пожежні водойми є природні — це річки, озера, та штучні — ставки, канали і ті водойми, які лісівники створюють у місцях, де це є необхідно.

Біля кожної штучної водойми безпосередньо біля місця для дозаправки пожежного автомобіля встановлюють відповідний знак «Пожежна водойма».

Філії постійно слідкують за станом пірсів та підʼїздів, якщо є така необхідність — здійснюють ремонт.

374576582_253172777679019_5239275380341132571_n

У філіях Центрального лісового офісу є 196 пожежних водойм, з них — 51 штучна, та 145 — природних. З усієї кількості 174 водойми облаштовані підʼїздами з твердим покриттям, пірсами та місцями для забору води.

Чому не всі водойми облаштовані? Тому що є такі водойми, у яких уже доступний зручний підʼїзд пожежного авто для забору води, тож необхідності дооблаштовувати нема.

По регіонах, найбільше пожежних водойм у філіях Черкаської області — 98, з них 43 — штучні.

На Вінниччині 61 пожежна водойма, з них три — штучні.

На Кіровоградщині 37 пожежних водойм, майже всі природні, 5 водойм — штучні.

 Про це повідомляє Центральний лісовий офіс.

Джерело

Previous post Світлана Кошова — серед кращих учителів області
Next post Уповноваженого ВРУ з прав людини у Черкаській області представлятиме науковець ЧДТУ Максим Тептюк — Новини Черкащіни

Добавить комментарий