Дотик справжньої весни: синоптики прогнозують середземноморське тепло – до 15º

Деталі

Із західними і південно-західними потоками, що встановилися на висотах над Європою, тепле та вологе океанічне повітря продовжує впевнено надходити вглиб континенту.
Як розповідає Віталій Постригань, директор обласного гідрометцентру, цей процес і на Черкащині запустив ранньовесняний режим. Середньодобова температура з початку лютого перевищує кліматичну норму на 5-6º, а в неділю – 4 лютого, вона навіть спробувала перейти через +5º.
«Таке тепло призвело до раптового сніготанення та руйнування льодоставу у верхів’ї Дніпра, що може викликати підйоми рівнів води у Кременчуцькому водосховищі у межах нашої області. Проте, до повного наповнення водосховища залишається 2,5-2,8 м», – пояснює пан Віталій.

 

І уточнює, на поточному тижні велика циклонічна система збереже свій вплив на більшій частині Європи, охопивши її павутиною атмосферних фронтів і забезпечивши перші прояви справжньої весни. На Черкащині до п’ятниці переважатиме нестійка, похмура, вітряна та з періодичними опадами погода. Температурний фон коливатиметься: вночі від 3-5º морозу до 2-4º тепла, вдень від 4-6º тепла до 7-9º тепла. А 10-11 лютого до нас завітає справжнє весняне тепло.
«Але сьогодні холодний атмосферний фронт з північного заходу відзначиться у нашому регіоні сильним поривчастим вітром, зарядами снігу, дощу та невеликим зниженням температури: вночі до 0º, вдень до 1-6º тепла. У середу-четвер Черкащина перебуватиме у теплому секторі північного циклону, температура підвищиться до 2-4º тепла вночі, до 8-10º тепла вдень. Існує висока ймовірність нових рекордів, можливі несуттєві опади», – говорить директор обласного гідрометцентру.
За його словами, вже у п’ятницю у тиловій частині циклону тимчасово похолодає: вночі до 3-5º морозу, вдень 2-4º тепла. Випадатимуть опади у вигляді мокрого снігу.
«За попередніми розрахунками у найближчі вихідні із південними вітрами у наш регіон почне надходити середземноморське тепло, інтенсивність якого в денні години перевищить +10..+15º. Середньодобова температура зробить свій черговий стрибок через +5º», – веде далі Віталій Постригань.
І підсумовує, погода залишається не по сезону теплою, проте зима ще не сказала свого останнього слова.

scroll back to top

Previous post Злодюжка залишив людей без інтернету
Next post Відбулося засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради — Новини Черкащіни

Добавить комментарий