Дві окупації за одне життя: історія довгожителя Новопетрівки, над якою Черкащина взяла шефство — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

15.09.2023

Черкащина продовжує відновлювати Херсонщину за національним проєктом “Пліч-о-пліч”. Серед підшефних сіл – Новопетрівка. Її житель Михайло Іванович Колібабчук пережив дві окупації за свій вік. Одну від нацистів, як був підлітком, тепер ще й росіян.

Російські загарбники зайшли в село наприкінці торішнього березня. Влаштовували щоденний терор місцевим жителям. Нещадно грабували. До подружжя довгожителів навідувались не раз.

–    Відбирали харчі, нишпорили повсюди, – пригадує Михайло Іванович. –  І били по хатах чим тільки могли. Доки наші ЗСУ не поклали цьому край.

Після окупації в домівці родини Колібабчуків пошкоджений дах і стіни, як у більшості в селі. Тут уже працює команда комунальників із Черкас.

– Черкащина продовжує перевтілювати свої підшефні села на Херсонщині, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Повертає в Новопетрівку, Іванівку та Миколаївку життя. Разом із усіма, хто долучився до національного проєкту «Пліч-о-пліч», ми вже відновили 76 домівок, ще на 34 – просто зараз тривають роботи.

Нагадаємо, в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч» 15 областей України взялися відновлювати звільнені після окупації села Херсонщини. Черкащина взяла шефство над трьома населеними пунктами: Іванівкою, Новопетрівкою та Миколаївкою.

Previous post У Черкасах планують реорганізувати три диспансери — Новини Черкасс
Next post Блекджек в онлайн-казино FAVBET: Правила та поради для початківців

Добавить комментарий