Експосадовця СБУ підозрюють у підробленні документів для сербського суду, — прокуратура | Кримінальні новини

22.06.2024 23:00

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ повідомлено про підозру в організації підроблення офіційних документів.

За даними слідства, експосадовець організував підроблення офіційних документів з метою уникнення кримінальної відповідальності в Республіці Сербія.

7 червня 2022 року він намагався виїхати з території Республіки Сербія до Північної Македонії через прикордонний пункт на автівці BMW X6 PMV, яка формально начебто належить його дружині. Під час проходження митного контролю у нього було виявлено майже 593 тис євро, понад 120 тис доларів США та два смарагди, які він приховував. Сербські правоохоронці затримали ексчиновника.

Слідством встановлено, що все це майно та кошти були отримані фігурантом злочинним шляхом під час перебування ним на посадах директора Державного підприємства «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Чорнобиль» та у Службі безпеки України.

Однак, щоб створити у сербських правоохоронних та судових органів хибне уявлення щодо законності походження коштів та майна, експосадовець організував виготовлення підроблених офіційних документів. Йдеться про договір позики — поворотної фінансової допомоги, начебто укладений між його батьком та третьою особою, а також акт надання коштів до цього договору.

Після отримання від спільників пакету підроблених документів він передав їх Спеціалізованому антикорупційному департаменту Вищого суду у м. Ніш в Республіці Сербія.

Однак у взаємодії з сербськими правоохоронними органами в рамках міжнародно-правового співробітництва слідчі ДБР та прокурори Офісу Генпрокурора встановили факт підробки цих документів та передали докази сербському суду.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ДБР.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник

Previous post На Одещині 13-річного хлопця серйозно вразило струмом через пустощі на залізниці, — поліція | Кримінальні новини
Next post Сборная Украины U-16 проиграла все матчи на турнире в Японии и заняла последнее место (23 июня 2024 г.) — Новости футбола

Добавить комментарий