Електронний квиток: як у Черкасах працюватиме безготівкова система оплати проїзду (ІНСТРУКЦІЯ) | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

У Черкасах запроваджують безготівкову систему оплати проїзду в міському громадському транспорті. У тролейбусах електронний квиток запрацює вже до кінця червня. У маршрутках – орієнтовно за два місяці.

Оплатити проїзд можна буде кількома способами: карткою будь-якого банку або пристроєм (телефоном, смарт-годинником) з технологією безконтактної оплати, скориставшись валідатором у салоні тролейбуса.

Також можна буде придбати одноразові квитки в мережі платіжних терміналів. По місту їх кілька сотень, вони розміщені практично у всіх торговельних центрах та інших публічних місцях Черкас.

Паперові квитки, придбані в терміналі, потрібно буде відсканувати на валідаторі з позначкою «скануй квиток тут». Він буде дійсним протягом тижня з моменту придбання.

«Найближчими днями буде доступним для скачування у Play Market і App Store мобільний додаток SmartTicket.City. Встановивши його на свій телефон, можна буде придбати електронний квиток з QR-кодом, який так само прикладатиметься до валідатора для зчитування інформації. Крім того, наразі закінчується розробка картки містянина, за допомогою якої також можна буде оплачувати проїзд», – розповів заступник директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко.

Контроль за оплатою проїзду здійснюватимуть контролери. Пасажири повинні будуть пред’являти їм свої пристрої або квитки, а пільговики – документи. Якщо людина не оплатить за проїзд, її можуть чекати два варіанти відповідальності. Вона зможе придбати квиток у контролера, який обійдеться удесятеро дорожче. У випадку ж відмови – контролер викличе поліцію, і порушник сплатить штраф вже у двадцятикратному розмірі.

«Щоб жителям міста було простіше пристосуватися до нових умов оплати проїзду, впродовж місяця триватиме адаптивний період. У цей час триватимуть роз’яснення нової специфіки. Також на усіх зупинках громадського транспорту будуть розміщені детальні інструкції щодо оплати, і вони будуть озвучуватися під час руху транспортних засобів», – зазначає начальник управління транспорту Віталій Москаленко.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах нові тарифи на проїзд: у маршрутках — 13 грн, у тролейбусах — 10 грн.

Previous post За носіння кийка для самооборони монастирищанин може сісти на 3 роки
Next post У департаменті освіти кажуть, що завідувачка ДНЗ незаконно облаштовувала укриття | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий