Фахівчиня пояснила велику кількість чорних мух на Черкащині | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Нещодавно у соцмережах черкащани почали повідомляти про, нібито, нашестя чорних мух. Звідки вони взялися та що саме це за комахи — журналісти Про все запитали старшу викладачку кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, ентомологиню Ольгу Зубенко.

За словами фахівчині, цього року можна спостерігати збільшення чисельності виду мухи квітневої.

— Ця весна дещо відрізняється від попередніх років. Кількість вологи перевищувала норму в рази. Така велика кількість опадів дала можливість близько 90% личинок нормально завершити свій цикл розвитку. Ці мухи є щороку, але такої масової кількості не спостерігалося останніх років 8-10, — розповідає ентомологиня.

Скупчення цих мух можна бачити там, де є теплі течії повітря.

— Температурний фон цієї весни дещо нижчий від норми, тому мухи збираються групами там, де знаходять теплі течії повітря, — каже Ольга Зубенко.

Серйозної шкоди для людей чи природи від цих мух немає — запевняє науковиця.

— Шкодять зазвичай личинки. Мухи квітневі на стадії імаго (доросла стадія індивідуального розвитку комах — ред.) живляться нектаром зонтичних і плодових рослин. А їхні личинки можуть завдавати мізерної шкоди в теплицях.

Коли температура повітря підніметься до 20-22 градусів і вище, мухи квітневі почнуть зникати, каже ентомологиня.

— Сама назва говорить, що період льоту цих мух — у квітні, й триває від десь до третьої декади травня. Тому скоро вони зникнуть, — додає Ольга Зубенко.

За попередніми розрахунками, із 12 травня очікується надходження більш теплого повітря.

Previous post Каха Каладзе объяснил, почему не поддержал введение Грузией санкций против русни (ВИДЕО) (9 мая 2023 г.) — Новости футбола
Next post Розмова була жорстка: Табурець відреагував на жахливі умови реабілітації захисників в області | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий