Фахівці пояснили, чому перед можливими блекаутами не наповнюють Кременчуцьке водосховище

Деталі

 

 

У Кременчуцькому водосховищі на Дніпрі біля Черкас зафіксовано найнижчий за 26 років рівень води.
Директор ННІ природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк розповідає «Про все», що для «жителів» водосховища це може стати проблемою.
«Кременчуцьке водосховище повністю залежить від регулювання стоку води, — говорить експерт. — Тому це питання не до мене і не метеорологів, адже це не є природним процесом. Водночас таке зниження рівня потенційно може становити небезпеку для фауни. Коли виникне льодостав, то вода може промерзнути на всю глибину і задавить рибу та інших тварин. Також збільшується небезпека задухи риби у зимовий період. А для птахів, зокрема і рибоїдних, це навіть добре. Загалом, катастрофи для водосховища не буде. У природі так: що для одних погано, для інших — добре».Водночас фахівець вважає, що зниження рівня води є нелогічним перед можливими ворожими обстрілами об’єктів енергетики. За його словами, було б правильніше, якби тривало накопичення резервів води, аби потім ГЕС могли інтенсивно працювати.
Водночас заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів в Черкаській області Сергій Журавель пояснює, що ці процеси відбуваються через війну в країні.
«Все просто: війна. Є урядова міжвідомча комісія, яка визначає рівні води, — коментує Сергій Журавель. — Але є й «Укргідроенерго», яке для компенсації електроенергії в пікові часи має право скидати воду нижче рівня, звернувшись перед цим в Міноборони. В минулому році така сама ситуація була. Каховського водосховища вже немає. А воно по об’єму було таке саме, як Кременчуцьке. Тому доводиться тепер викручуватися з одним».
Минулого року рівень води також був мінімальним, проте весною його стрімко поновили, запевняє посадовець.
«Минулого року, у грудні, був рівень 78.30 мБС, здається, — згадує Сергій Журавель. — Але як тільки була можливість набрати воду, це робилося. Минулого лютого рівень почали набирати досить стрімко і вже до кінця березня цей рівень був повним. Цього разу може бути так само. Тому це не людський фактор, не забаганка, а обставини — війна. Рішення ухвалюються такі, які потрібні саме в цю хвилину. Місто залишається з водою. Так, може десь щось оголюється, але що ж зробиш».
Також рівень води у Кременчуцькому водосховищі може залежати ще й від того, скільки її дадуть іншим регіонам, які розташовані нижче по руслу.

scroll back to top

Previous post Для захисників придбали «Starlink»
Next post До Дня працівників сільського господарства відзначили кращих аграріїв

Добавить комментарий