Фаундер Adventures Lab розкрив секрети успішного інвестування в IT-стартапи

Деталі

Руслан Тимофєєв розповів про створення Adventures Lab та про те, як фонд інвестує у стартапи

 

 

Український підприємець Руслан Тимофєєв створив успішну партнерську СРА-мережу Everad, але незабаром продав частку у проекті та присвятив себе інвестиційній діяльності. У 2019 році він започаткував венчурний фонд Adventures Lab, який займається фінансуванням та масштабуванням IT-проектів на початкових етапах розвитку.

Бізнесмен розповів, що собою являє інвестиційна «кухня» зсередини, в які проекти варто вкладати кошти і про які ризики не варто забувати.

 

Як створювалася мережа Everad


Інтернет-маркетингом Руслан Тимофєєв почав займатися в університетські роки. Він вирішив спробувати свої сили у розкручуванні бізнес-спільнот у соцмережах. Розібратися з усіма процесами йому було не важко, і незабаром майбутній підприємець отримав свій перший серйозний заробіток. В той же час він дізнався про те, що трафік, який отримується із залучення клієнтів, можна монетизувати. Зокрема, його зацікавив CPA-маркетинг — просування товарів та послуг через роботу з партнерськими мережами, при якому оплачується кількість цільових дій користувачів.

У 2012 році Руслан разом із Андрієм Олексійчуком та іншими партнерами створив власну CPA-мережу, яка отримала назву Everad. Основним напрямком фаундери обрали нішу Health&Beauty.

Справи у компанії загалом йшли добре, проект швидко масштабувався. Хоча були й кризи, пов’язані із нестабільною ситуацією на українському ринку. У 2016 році один із партнерів залишив проект.

 

Відкриття Adventures Lab


У 2019 році Руслан Тимофєєв вирішив продати частку в CPA-мережі, пояснивши це тим, що він реалізував усі свої можливості у проекті. Наступним етапом стало інвестування. У грудні 2019 року бізнесмен заснував фонд Adventures Lab. Співзасновником став Андрій Криворчук – він обійняв посаду Managing Partner.

Компанія займається розвитком стартапів на ранніх етапах існування. Перед початком роботи команда оцінює перспективи та користь продукту, стратегію, мотивацію фаундерів. Майже за два роки роботи фонд вклав понад 15 млн. доларів у найрізноманітніші розробки. Серед них мобільні додатки Reface та Salo, освітня платформа EduDo та стрімінговий сервіс StreamHERO.

Крім пошуку стартапів, Adventures Lab супроводжує компанії зі свого портфеля — виступає в ролі їхнього едвайзера. Руслан Тимофєєв та його команда спілкуються зі стартаперами, виявляють слабкі місця у їхньому бізнесі та шукають варіанти їх усунення. У процесі такої роботи навіть було запущено ініціативу Hey, Pitches!, яка поширила цю практику на всю екосистему і тепер допомагає молодим фаундерам розвивати свої проекти та робити їх привабливими для інвесторів.

 

Секрети успішного фінансування

 

Існує низка критеріїв, за якими Adventures Lab визначає перспективність того чи іншого проекту, розповідає Руслан Тимофєєв. Насамперед аналізуються ніша, яку хочуть зайняти стартапери, рівень конкуренції та цільова аудиторія. Якщо ринок перегрітий або зовсім не зацікавлений у продукті, то навіть найкраща бізнес-ідея не зможе отримати на ньому належного прибутку.

Очевидно, велика увага приділяється експертизі фаундерів, актуальності розробки, її проблематиці. Цінуються ексклюзивність, зручність, здатність задовольнити потреби ринку. Ретельно відстежується мережевий ефект компанії. Завдяки потужному нетворкінгу, розвиненій мережі контактів, комунікації з інвесторами та медіа проект швидше розвивається та отримує шанс випередити конкурентів.

Не варто недооцінювати ризики — з ними пов’язаний будь-який бізнес, вважає підприємець.

«Буває, що сам стартап, його показники, менеджмент, продукт все відмінно. А потім фаундер із дружиною розлучився, на рік пішов у депресію та кинув усе. Таке також треба враховувати. Людський фактор ніхто не скасовував», — пояснює він.

На закінчення Руслан Тимофєєв зазначив, що інвестор може допомагати портфельним проектам менторством, порадами. Але він не повинен займатися операційною діяльністю у компанії, яку фінансує. В такому випадку він покладає на себе роль керівника, від чого втрачається сама суть інвестування.

scroll back to top

Previous post За побиті муляжі пішоходів дівчина отримала рік обмеження волі | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post У Сунках на мисливські угіддя претендує фірма з московським шлейфом

Добавить комментарий