
Деталі
Історію гімназії вписано в загальну історію нашої країни: війни, відбудова, навчання десятків поколінь смілян. За час існування школа кілька разів змінювала нумерацію: вона була і 39-ою, і 65-ою, і № 14. З 1965 року носить ім’я героя-випускника Василя Сенатора, льотчика часів ІІ світової війни.
День народження сучасна Смілянська гімназія ім. В. Т. Сенатора відзначає 14 вересня не випадково. Адже саме 14 вересня 1908 року під патронатом графа Льва Олексійовича Бобринського було відкрито у Смілі чоловічу гімназію. Для мешканців нашого міста це створило нові можливості, адже до університетів мали право вступати лише випускники гімназій. Тоді тут навчалися переважно діти чиновників, купців, службовців. З Європи було виписано меблі, обладнання для фізичного кабінету, муляжі з природознавства й анатомії, набори гіпсових моделей для малювання та інше приладдя, яке вдалося зберегти у закладі і воно працює й досі.
У 80-х у школі працювали педагогічні класи з підготовки вихователів дошкільних закладів. А у 1996 р. — знову отримує статус гімназії. Наш навчальний заклад має офіційну символіку (герб, знамено, прапор), розроблену Черкаським обласним геральдичним товариством. Введено нагрудний знак з гербом гімназії.
Діє шкільний музей, якому присвоєно звання “Зразковий”. Тут збережено документи, фотографії, артефакти та інформацію про історію навчального закладу, досягнення учнів і вчителів. Є Кімната Слави, де увічнено подвиг героїв сучасності. Своя арт-галерея, в якій представлено роботи наших учнів.
Смілянська гімназія — інноваційний навчальний заклад, флагман сучасної освіти України, що підтверджено багатьма медалями міжнародних виставок і конкурсів. Тут ведеться потужна експериментальна робота, педагоги постійно підвищують професійну майстерність з огляду на виклики сучасності. Запроваджено єдиний електронний освітній простір. Для гімназистів створено атмосферу успіху, забезпечено психолого-педагогічний супровід розвитку особистості та ефективну роботу з обдарованими учнями через олімпіади, Малу академію наук, різноманітні академічні та інтерактивні конкурси. Гімназисти реалізують міжнародні комунікаційні проекти, культурно-освітні тури країнами Європи, діє англомовний театр «Пілігрим». Проєктна діяльність вже давно вийшла за межі школи, в ній активно беруть участь батьки і громадськість міста. Це спонукає гімназистів до розробки нових ідей і пошуків неординарних шляхів їх реалізації.
Початкова школа працює за програмами «Інтелект України» і «Нова українська школа».
Бібліотека гімназії стала першою в Україні шкільною бібліотекою, де 1997 року було запроваджено автоматизовану систему управління. 2004 року Міністерство освіти і науки України визнало бібліотеку нашої гімназії однією з найкращих шкільних бібліотек України. Сьогодні це культурно-просвітницький та інформаційно-методичний центр, що забезпечує акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів, які містять і зберігають знання, накопичені в процесі розвитку людства, представлені в усіх можливих форматах і на будь-яких носіях інформації.
У гімназії діє гурток журналістики Творче об’єднання «ІДЕЯ». 28 років виповнилося дитячій газеті «Дзвоник», виходить радіопрограма «Гімназійна перерва», реалізуються власні медіапроєкти (краєзнавчі альбоми, буклети, фільми). Створено музей журналістики, медіазасобів і носіїв інформації; ведеться профорієнтаційна і фестивальна діяльність.
Спортивна збірна гімназії щороку є призером спартакіади школярів міста. У позакласній роботі традиційно проводяться Посвята в гімназисти, класні свята “Я — особистість”, “Світ моїх захоплень”, “Моя родина — моя гордість”, “Шлях до успіху”, “Тепло єдиної родини”. Діти і батьки демонструють свої захоплення, що супроводжуються персональними мистецькими виставками, електронними презентаціями, відеофільмами тощо.
Запроваджено унікальну традицію завершувати навчальний рік Парадом гімназійних зірок — учні отримують сертифікати “Діамантової”, “Золотої”, “Срібної” зірок і “Перлина гімназії” за вагомі досягнення в академічній, творчій або спортивній сферах. Щороку гімназисти стають стипендіатами міського голови.
У гімназії потужно представлено волонтерську роботу. У мирний час завдяки грантам за перемогу у всеукраїнському проєкті «Відкривай Україну» встановлено ігровий майданчик біля дитячого відділення міської лікарні та гойдалки на подвір’ї дитячої поліклініки. Сьогодні ж волонтеримо на Перемогу над російським агресором.
Смілянська гімназія стала трендом освіти Черкащини завдяки креативному та інноваційному керівництву Олени Дзевульської, яка була директором майже пів століття. А нині заклад очолює душевна і завзята, креативна і демократична Леся Бойчук.
Сучасні гімназисти орієнтовані на загальнолюдські цінності та практичну користь для громади.
Майже всі випускники гімназії продовжують навчання у вищих навчальних закладах України і за кордоном. Вступ до вишів III і IV рівнів акредитації щорічно складає більше 90 %.
Батьки та гімназисти задоволені комфортними умовами щодо розвитку особистості та її життєвих компетенцій, партнерськими стосунками “вчитель — учень”.
Один із випускників присвятив гімназії такі рядки:
«Часу вагомість. Перегук століть…
Велична, елегантна і вродлива.
Гімназія моя на тім стоїть,
Щоб визнаний був кожен і щасливий.»
Краще не скажеш!!!
За матеріалом прес-центру гімназії