Як не отруїтися грибами: поради від фахівців Черкаського обласного ЦКПХ — Новини Черкащіни


23 вересня 2023, 10:59

Ліси Черкащини багаті на сироїжки, маслюки, опеньки, лисички та інші гриби. Слід зазначити, що при захворюваннях печінки, шлунку, нирок, а також людям похилого віку і дітям до 12 років взагалі доцільно утримуватися від вживання грибів.


Найчастіше важкі отруєння обумовлені вживанням в їжу блідої поганки, яка помилково сприймається за їстівні печериці чи сироїжки. Також, у багатьох випадках причинами отруєння може бути неправильне приготування, вживання старих або зіпсованих грибів, та тих, що мають отруйних двійників. Отруїтися можна і грибами, що зібрані поблизу автомагістралей та промислових підприємств та накопичили у собі токсичні елементи (свинець, ртуть, кадмій, миш’як тощо). Найчастіше жителі Черкащини отруюються рядовиками, сироїжками, гливами та опеньками.

У Черкаській області за останніх 5 років було зареєстровано 76 випадків отруєнь грибами з 109 потерпілими, з них 24 дітей та 3 смертельні випадки серед дорослого населення. За 8 місяців цього року зареєстровано 4 випадки отруєння грибами з 10 потерпілими, серед них одна дитина.

З метою недопущення отруєнь дикорослими грибами фахівці Черкаського обласного ЦКПХ настійно радять відмовитись від збирання дикорослих грибів та не купувати їх на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Краще і безпечно споживати штучно вирощені печериці та гливи, купуючи їх в магазинах.

Якщо ви все ж вирішили йти до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте наступне:

– ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте, остерігайтесь пластинчатих;

– не збирайте старих, перезрілих, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на забруднених територіях;

– під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду та накопичує токсини;

– уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

– не вживайте сирих грибів;

– відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів (не менше трьох) у підсоленій воді, протягом 30 хвилин;

– готові страви з грибів зберігайте на холоді, в емальованому посуді, але не більше доби.

Якщо після споживання грибних страв почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких: нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі – негайно викликайте «Швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами слабого розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при покращенні стану здоров’я потрібно обов’язково звернутися до найближчої лікарні.

Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Закликаємо бути обережними з грибами та грибними стравами, щоб не потрапити на лікарняні ліжка, які так наразі необхідні для тих, хто виборює Перемогу!

Пресслужба Черкаського обласного ЦКПХ

Джерело

Previous post Після ракетної атаки 6 потерпілих у лікарнях, 2 з них– тяжкі
Next post Поліцейські встановили жінку, яка нацькувала вівчарку на кота — Новини Черкащіни

Добавить комментарий