Із 14 серпня синоптики обіцяють спеконті дні

Деталі

Триває протистояння багатоцентрового малорухливого антициклону «OSKAR», який розташувався у середніх широтах від Азорських островів до Уралу та південного циклону, який набирає енергії та вологи над Чорним морем.
Про це повідомляє головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, до того ж, у тропосфері над нашим регіоном «зависли» барична (низький тиск) та термічна (холодна) улоговина. Сукупність цих синоптичних чинників дає всі підстави прогнозувати у найближчий тиждень нестійку, із зливовими дощами та посиленим вітром погоду, та створюють ідеальні умови для розвитку грозової діяльності. Отож сьогодні-завтра температура вночі 12-17°, вдень 23-28°. Температурний фон відповідатиме клімату.

 

«А 14 серпня – «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. Після цього дня починають відлітати на південь перші птахи. З першого Спасу вже можна відчути холодні роси. І дійсно, за кліматичними даними, на Черкащині із середини серпня починається зниження температурного фону», – говорить пан Віталій.
Але, підсумовує він, в цьому році погода розвивається за іншим сценарієм. За попередніми розрахунками, із 14 серпня, чекаємо спеконті дні. Із південно-східними вітрами у наш регіон почне надходити жарке повітря, тому стовпчики термометрів перевищать 30° позначку, вночі 15-20º.

scroll back to top

Previous post Демобілізованим військовослужбовцям пропонують пройти реабілітацію в Польщі
Next post У Черкасах розпочали поточний ремонт доріг на кількох вулицях — Новини Черкащіни

Добавить комментарий