Із початку року на Черкащині виявили сказ тільки в домашніх тварин | Новини Умані

Фото з сайту Держпродспоживслужби

На Черкащині у дикій природі не виявили жодної тварини, хворої на сказ, проте випадки захворювання зафіксували в котів і собак. 

Про це інформують у пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби області.

– Із початку року фахівці виявили 18 таких випадків. Усі серед домашніх улюбленців. Це вказує на розвиток так званого міського типу сказу, – пояснив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Маламуж.

За його словами, викорінити сказ серед диких тварин вдалося завдяки пероральній вакцинації, коли спеціальні капсули з антирабічною вакциною розкидають з літаків. Уже в жовтні для вакцинації диких тварин проти сказу планують залучати авіацію.

Вирішити ж проблему міського типу сказу, що нині поширений на Черкащині, можна лише вакцинуючи тварин, що перебувають поруч із людьми. Адже використовувати авіацію у населених пунктах заборонено.

У Черкасах щепленням домашніх тварин займаються фахівці Міської державної лікарні ветеринарної медицини. Вакцинують не лише котів і собак.

– Подбати таким чином можна про будь-яку теплокровну тварину. Є й інші м’ясоїдні тварини такі як тхори, можливо, у когось і єноти, лисички, які так само потребують вакцинації проти сказу, – зазначила начальниця ветеринарної лікарні Катерина Руденко.

Вакцинація домашніх тварин проти сказу по всьому місту завершується 30 вересня. Ознайомитися з графіком можна ТУТ. Також захистити тварин можна й упродовж року в державній ветлікарні за адресою м. Черкаси, вул. Свято-Макаріївська, 133. Деталі за телефоном: 63-56-48, 63-49-92.

Джерело: 180001

Previous post Депутати хочуть посилити і підвищити штрафи за неправильне паркування у Смілі
Next post Поліція просить допомогти розшукати неповнолітнього хлопчика з Жашківщини | Новини Умані

Добавить комментарий