Київські медики врятували життя черкащанки та її новонародженої дитини | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

У серпні 2023 року в столичному медичному центрі успішно провели унікальну надскладну операцію породіллі з Черкас. У жінки виявили вростання плаценти. Це — серйозна патологія з надвисоким ризиком для життя та здоров’я як матері, так і дитини.

Третя вагітність Тетяни протікала з ускладненнями. Ще на ранніх термінах жінці поставили діагноз – вростання плаценти. Саме тому, після виявлення патології, лікарі, до яких зверталася пара, запевняли, що виносити та народити дитину Тетяна не зможе. А навіть, якщо це вдасться, то матку доведеться видалити. Тому жінку одноголосно скеровували на переривання вагітності.

«Про діагноз я дізналася під час УЗД на 10-му тижні вагітності. Мені сказали: у вас все дуже серйозно. Далі всі лікарі, які дивилися на результати УЗД, просто хитали головою та запитували, чи я дійсно планую народжувати? Звісно, що я планувала народжувати!», — згадує Тетяна.

Закладом, де дали надію на позитивне рішення став медичний центр у Києві.

«Це дуже рідкісна патологія. Статистика говорить, що всього 1% жінок, які народжують шляхом кесаревого розтину, мають вростання плаценти», — говорять у медцентрі.

Складність полягає в тому, що це не звичайний кесарський розтин. Така маніпуляція вимагає мультидисциплінарного підходу – з породіллю мають працювати кілька фахівців різних напрямків із залученням найновіших технологій та надсучасного обладнання. Саме тому до операції залучили команду з трьох бригад хірургів акушерів-гінекологів, урологів та судинних хірургів, які працювали за чітким алгоритмом. В результаті, проведено складну органозберігаючу операцію: корпоральний кесарів розтин з висіченням плаценти та метропластикою.

“Основний ризик подібних операцій — велика крововтрата. Тому команда лікарів застосувала кровозберігаючі технології, зокрема аортальний балон та сучасний апарат Cell saver (система аутогемотрансфузії). Це дозволило мінімізувати крововтрату, зменшити застосування донорської крові”, — розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії медцентру Євген Суліменко.

Лікарям вдалось провести успішну операцію. Її називають унікальною. Адже породіллі вдалося зберегти матку і, в разі бажання, вона може стати мамою вчетверте.

Наразі Тетяна з новонародженою Мелісою вже вдома, обидві повністю здорові та почуваються добре.

За інформацією Багатопрофільного медичного центру «Лелека»

Previous post Поліклініку в Черкасах перепрофілювали в реабілітаційний центр для військових | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post Заборонено продаж алкоголю, піротехніки та зброї: в Умані посилили заходи безпеки

Добавить комментарий