“Красногірський олійний завод” намагались рейдернути під надуманим приводом “боротьби з російським бізнесом”?

Минулої п’ятниці на Черкащині трапилася резонансна подія – спроба рейдерського захоплення одного із найуспішніших підприємств області, бюджетоутворюючого підприємства Золотоніщини – ТОВ «Красногірський олійний завод», що в селі Антипівка. Наперед зазначимо, що жодного російського капіталу там немає.

Так, 17 березня на територію підприємства проникли невідомі люди, що представилися новими власниками. Вони нібито були озброєні автоматами, зачинили працівників у адміністративній будівлі, відібравши у них телефони, і заходились вилучати документи та інформацію на комп’ютерних серверах. Працівники підприємства викликали поліцію.

За словами очільника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, ситуація, що трапилася із підприємством в Антипівці, – це кричущий випадок. Проте називати спробу захоплення підприємства рейдерством зарано, не дочекавшись розслідування, що його проводять правоохоронні органи.

«17 березня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від заступника керівника агропідприємства про те, що невідомі особи в кількості 15 чоловік, озброєні автоматами, зачинили працівників підприємства в адміністративній будівлі, зупинили роботу підприємства і вимагають встановлення нового керівника. На місце події було направлено два наряди швидкого реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група та керівник Золотоніського відділку поліції Олександр Охріменко із заступником», – розповів про події п’ятниці начальник ГУ нацполіції Черкащини Вячеслав Гурін.

Він зазначив, що зброю на місці події та в автівках невідомих осіб знайдено не було, крім того, не було зафіксовано порушень громадського порядку, тож спецпідрозділ ГУНП не було задіяно, адже поліції було достатньо, і вона була належним чином екіпірована та озброєна.

«Особи пред’являли документи про призначення іншого керівника підприємства, про те, що змінився власник. В той час працівники підприємства дану інформацію заперечують, печатка знаходиться на території підприємства. Зборів акціонерів з приводу зміни власника не відбувалося. В зв’язку з цим було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення документів», –  повідомив Гурін.

За словами в.о. прокурора області Остапа Сидора нині майно та рахунки ТОВ «Красногірський олійний завод» заарештовані. Це було зроблено для збереження цілісного майнового комплексу підприємства від можливих незаконних дій.

«Ми знаємо, хто вчиняв нотаріальні дії, від чийого імені вчиняли нотаріальні дії, будемо з’ясовувати в межах кримінального провадження, чи не є документи сфальшовані», – зазначив він.

Остап Сидор підтвердив інформацію, що реєстратор, причетний до ймовірного фальшування документів, вже фігурує у кримінальних провадженнях.

За словами очільника ОВА Ігоря Табурця, росзлідування даного кримінального провадження перебуває на його особистому контролі.

«Коли ми володіємо однобокою інформацією, вважати ті чи інші дії рейдерським захопленням зі старту некоректно. Для цього в нас існує відповідне чинне законодавство. Наразі ми не вбачаємо у будь-якого рейдера навіть маленькі шанси захопити те чи інше підприємство. Бо ми в будь-якому випадку будемо реагувати жорстко і відповідно до чинного законодавства. Разом з правоохоронними органами розберемся, кому дійсно належить підприємство і чи дійсно там є особи, що зацікавлені у зміні власника. Але також наголошу, щоб ми не робили під час війни непотрібних акцентів і не відволікали увагу суспільства на другорядні речі», – наголосив Табурець.

Було наголошено, що буде детально перевірено всю інформацію, і також озвучену в соцмережах, що серед нинішніх власників підприємства нібито можуть бути громадяни російської федерації.

Зауважимо, що подібні закиди періодично звучали з вуст чорних піарників під час кількох виборчих кампаній проти чоловіка нинішньої власниці ТОВ «Красногірський олійний завод» Ольги Полозової – Віктора Полозова, справді уродженця росії, але громадянина України, відомого бізнесмена та ексдепутата Черкаської обласної ради. Сам Віктор Полозов неодноразово доводив відсутність будь-якого іншого громадянства, окрім українського. Однак закиди щодо російського сліду у бізнесі нібито робили і самі рейдери.

Між тим сама Ольга Полозова на разі добирається до Антипівки, оскільки перебувала за кордоном. Вона наголошує, що ще близько 2 місяців тому стосовно бізнесу почалися незрозумілі дії в правоохоронній системі, пов’язані саме з російським походженням її чоловіка.

«Нам стало відомо, що стосовно нас почались якісь незрозумілі дії, нібито якісь люди почали скаржитись в правоохоронні органи, щодо того, що Віктор народився в росії. Ми не надавали цьому особливого значення, оскільки не бачили жодної загрози, адже ми – громадяни України і ведемо свою діяльність у законній площині. Тому зараз я буду зустрічатись із пресою у столиці, буду шукати зустрічі із представниками уряду та загальноукраїнської влади…», – наголосила Полозова.

Вона також додала, що вдячна золотоніській поліції, яка оперативно втрутилась, і завдяки якій було порушено кримінальне провадження та заблоковано активи підприємства, тим самим упередивши його можливе розкрадання.

«Проте ми очікували, що на місце події прибудуть спецпризначенці із обласного центру, бо була інформація про зброю і захоплення працівників у заручники. Озброєний чоловік залякав працівників, вирвав сервер і зник до прибуття правоохоронців. Утім, спецпризначенці не прибули. Також будемо з’ясовувати, чому так трапилось, бо ж виходить, що жоден бізнес у нас не може почуватись у відносній безпеці», – додала вона.

Нагадаємо, ТОВ «Красногірський олійний завод» – сільськогосподарське підприємство, яке має потужний земельний банк, займається переробкою соняшника на олію та вирощує велику рогату худобу. Основним власником, який володіє понад 90% статутного капіталу, є Ольга Полозова. Інша частка підприємства належить естонській компанії.  У 2021 році підприємство, згідно фінансових звітів, завершило із прибутком у 42 млн грн.

Варвара Горова

Previous post Засуджено 26-річного чоловіка, який до смерті побив стільцем знайомого
Next post Оформляли ухилянтів як перевізників гуманітарки — на Закарпатті судитимуть двох переправників. ФОТО | Кримінальні новини

Добавить комментарий