Куратченко: як загинув і ким був головний поліцейський Черкащини

Йому було 43… Михайло Куратченко загинув на полі бою. В щойно звільненій Херсонській області. Молодий енергійний, спокійний. Людина слова і людина, яка не боялася йти вперед. Працював керівником карного розшуку в Дніпропетровській області, а з лютого 2020 року очолив Головне управління  національної поліції в Черкаській області, розповідає ВІККА.

 Як загинули черкаські поліцейські

Разом із Михайлом Куратченком від вибуху загинули ще троє поліцейських: троє на місці, один – в лікарні.  За життя ще чотирьох поліцейських борються лікарі. Хлопці підірвалися на каскаді ворожих мін та боєприпасів неподалік села Федорівка, що за 15 км від Антонівського мосту.

Куратченко керував зведеним загоном правоохоронців. Вони документували злочини росії, шукали катівні, проводили слідчі дії, шукали колаборантів та збирали свідчення очевидців. .

Вісім поліцейських двома автомобілями вирушили на чергове завдання. Вони мали перевірити інформацію місцевих людей про схрон, залишений окупантами. Спеціалізована оперативна група, кінолог та вибухотехнік на чолі із Михайлом Куратченком прибули до місця, де раніше були позиції ворога.

Вони вилучили боєприпаси, вибухові речовини та зброю для знищення. І вже повертаючись, поліцейські потрапили у мінну пастку окупантів, яка привела в дію закопаний фугас, виготовлений із боєприпасів до крупнокаліберної артилерії.

«Михайло Куратченко на Херсонщині особисто керував зведеним загоном поліції Черкащини. Ефективний управлінець, вольовий та сміливий поліцейський, який завжди слідував Присязі. Ігор Мельник, Сергій Ненада та Вадим Періжок – віддані поліцейські, вірні своїм родинам, службі та Україні. Наші колеги виконували свій обов’язок: служили, захищали, повертали спокій та безпеку на деокуповану частину Херсонщини», – сказав Голова Нацполіції Ігор Клименко.

Політики і колеги про Михайла Куратченка

«Є мусора, а є справжні поліцейські», – так  написав про Михайла Куратченка черкаський політик, а нині керівник одного із підрозділів ЗСУ Дмитро Кухарчук.

«Михайло Віталійович був справжнім офіцером поліції. Я пам‘ятаю, як 24 лютого він не впав в паніку і готовий був особисто зустрічати пі***ський десант в Черкаському аеропорту. Зустрів смерть, не ховаючись в кабінеиах. Повага і честь. Співчуття рідним і близьким», – написав він.

«Михайло Віталійович, ти був найкращий…Ти завжди був попереду, завжди на передовій. Я завжди був вражений твоїй витривалості, твоїй відданості роботі. Твоя вимогливість до підлеглих уживалася з простотою в спілкуванні та доступністю до всього особового складу. Зараз, я кожного ранку писав тобі берегти себе, але ти йшов уперед, йшов незважаючи на те, що міг бути позаду….Сьогодні тебе не стало….», – написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук начальник Слідчого управління Черкаського ГУНП Владислав Вінник.

«Загинув мій перший поліцейський керівник – Михайло Куратченко. Людина, якою можна було б підперти земну кулю, якби вона покотилась, або відправити з ножом і посвідченням поліцейського колонізувати за тиждень-два далеку планету. Глиба, моноліт. Без всякого перебільшення. Горів як факел і на світло за ним йшли багато гідних людей. Помер як і жив: на бойовому посту, попереду всіх, зі зброєю в руках та залишивши на останок після себе вогняний стовп, громовий розкат, кров і сльози, – написав колишній колега Куратченка Олексій Решетило.

Простий, людяний вимогливий

Звичайні працівники поліції розповідають, що Куратченко міг сам пересуватися містом. Без прикриття чи супроводження. Його часто бачили на велосипеді на велодоріжки в мікрорайоні Митниця. У вихідні навіть дозволяв собі приїхати на роботу на двоколісному.

Колеги визнають: був вимогливий, але справедливий. Задавав темп і вимагав виконання від підлеглих.

До Черкас перевіз свою дружину. Мав двох дітей. Прощення із Михайлом Куратченком відбудеться у пятницю у обласній філармонії.

Previous post Юні футболісти Жашківської МТГ – призери турніру Монастирищенської громади | Новини Жашківа
Next post У Красногірському монастирі виявили прапор “новоросії” та пропагандистську літературу

Добавить комментарий