Лясову не каратимуть за побиття сусіда через закінчення терміну давності справи

Кримінальне провадження щодо Вікторії Лясової за нанесення легких тілесних ушкоджень закрили. Про це свідчить ухвала Соснівського районного суду від 16 вересня, пише сайт 18000.

Йдеться про подію, яка сталась ще на початку квітня 2013 року. За матеріалами слідства, Лясова, перебуваючи у дворі спільного користування, умисно нанесла сусідові близько десяти ударів по голові й тілу. У судовому засіданні обвинувачена свою вину не визнала.

3 квітня 2017 року у межах цього провадження Вікторію Лясову оголосили у розшук, оскільки в суд та не з’являлася. Уже 30 серпня 2021 прокуратура звернулася до суду з письмовим клопотанням щодо затримання обвинуваченої Лясової, із метою примусового приводу її для участі в засіданні та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідком звернення, колегія суддів під головуванням Юрія Рябухи вирішила поновити провадження. Зазначимо, що аналогічні клопотання прокурорів задовольнялися судом і раніше, втім до трагічного інциденту із внуком Лясової вони фактично не виконувались і обвинувачену до суду не доставляли

Вже 16 вересня ця ж колегія ухвалила рішення щодо звільнення Вікторії Лясової від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження за спливом термінів давності. Оскільки з моменту проступку минуло вже дев’ять років. Під час судового засідання прокурори Кучер і Дедусь не заперечували щодо закриття справи.

Додамо, відповідно до ст .49 Кримінального кодексу особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки, якщо проступок не передбачає покарання менш суворе ніж обмеження волі. Лясовій же “світив” штраф або до двохсот годин громадських робіт, або до одного року виправних робіт.

Нагадаємо, Вікторію Лясову взяли під варту 31 серпня. У СІЗО вона має пробути 60 днів.

Лясову підозрюють у залишенні в небезпеці травмованого 7-річного нерідного онука. Його 24 серпня доставили до лікарні з численними травмами.

Нині за фактом травмування 7-річного Андрія відкрито два кримінальні провадження.

Previous post Учасники Зразкового ансамблю гармоністів – призери та переможці Гран Прі | Новини Жашківа
Next post “Через кілька років із карти Черкащини можуть зникнути десятки сіл…” – Леонід Даценко

Добавить комментарий