Лікар, який врятував сотні життів: пам’яті уманського хірурга-травматолога | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

10 травня, на 69 році життя, помер Заслужений лікар України, почесний громадянин міста Умані, лікар-травматолог, багато років завідуючий травматологічним відділенням Уманської центральної міської лікарні Володимир Коник, пише Umannews.

Його професійний вишкіл справедливо називається «лікарською школою хірурга Коника». Він активно впроваджував новітні методи лікування і реабілітації пацієнтів, не боявся ризикувати і діяти за своїм лікарським чуттям.

Доволі скептично ставився до «авторитетів» і вимагав від своїх підлеглих, в тому числі і сина Ігоря, який теж став хірургом-травматологом думати, приймати рішення, дбати про пацієнтів.

Сам Володимир Лукич уманчанин. Закінчив фельдшерське відділення Уманського медичного училища. Згадував, що обрав професію свідомо, тому навчався спрагло. Після училища вступив до Дніпропетровського медичного інституту, опанував хірургію, пройшов інтернатуру в Черкаській обласній лікарні, під час якої опанував фах лікаря-травматолога і в 1981 році вже почав працювати у відділенні травматології Уманської міської лікарні.

«Зважаючи на те, що Умань ─ місто 5 доріг і має найрозвинутішу медичну інфраструктуру в радіусі 150 кілометрів, хірургам і травматологам роботи ніколи не бракувало. 8-10 операцій на добу це було нормально. В найважчі дні доводилося робити 12 операцій в день», — згадував Володимир Лукич.

Щоб надавати якісну допомогу людям, Володимир Коник домігся розбудови відділення, постійно дбав про закупівлю найсучаснішого обладнання і інструментів. Це було завжди не легко, адже медицина фінансувалася за залишковим принципом багато років.

Щоб хоч якось впливати на ситуацію, лікар Коник пішов у депутати Уманської міської ради і на своєму рівні теж відстоював інтереси міської медицини і травматологічного відділення зокрема.

Праця лікаря була оцінена громадою. 1998 року йому присвоєно звання Заслуженого лікаря України. 2004 року ─ Почесний громадянин Умані.

З 2012 року Володимир Коник очолив інтернатуру і допомагав підготуватися до роботи десяткам молодих хірургів і травматологів. Частина з них пішла до війська у 2014, а частина — у 2022.

Учні і колеги лікаря Коника сьогодні рятують людські життя і в зоні бойових дій, і на окупованій території і на території підконтрольній Україні.

В Умані естафету батька достойно тримає син ─ завідувач травматологічного відділення, лікар ортопед-травматолог Ігор Володимирович Коник.

Previous post ВР заборонила примусово стягувати борги за комуналку | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post У Чернігові від ворожого снаряду загинув захисник із Черкащини

Добавить комментарий