Лікарі Черкаського кардіоцентру прооперували пацієнта за найсучаснішою технологією TAVI — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

27.05.2023

Днями лікарі Черкаського обласного кардіоцентру разом із командою інтервенційних спеціалістів провели першу в 2023-му році операцію TAVI. Пацієнтом став 63-річний чоловік із Вінничини, якому вже виконували операцію на серці 12 років тому. До кінця року кардіоцентр планує провести ще шість таких операцій.

Про це повідомили на сторінці кардіоцентру.

Зазвичай подібні втручання проводять пацієнтам, яким протипоказані операції на відкритому серці.

Черкаський обласний кардіологічний центр отримав від Міністерства охорони здоров’я сім сучасних серцевих транскатетерних клапанів. Вартість кожного такого протеза – близько 10 тис. доларів.

Подібні клапани імплантують за спеціальною технологією TAVI (transcatheter aortic valve implantation – транскатетерна імплантація аортального клапана). Вона є менш травматичною для пацієнта. Це найсучасніша технологія, яка дозволяє пацієнтам обійтися без операції на відкритому серці.

У стислому вигляді транскатетерний клапан досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатен рідний клапан.

Previous post У Каневі правоохоронці затримали чоловіка, який пограбував жінку
Next post Від імені податківців Черкащини дзвонять шахраї й вимагають гроші в підприємців — Новини Черкас за сьогодні

Добавить комментарий