Лікарі обласного онкоцентру врятували 10-річну дівчинку Настю

Деталі

 

 

З блоку дитячої онкології та гематології виписали 10-річну пацієнтку, якій уперше на Черкащині зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку. Донором для неї став її 6-річний братик.
Про це повідомляють в обласному онкологічному центрі.
«Сьогодні у нашому клінічному онкоцентрі відбулась унікальна подія. До цього такий вид лікування пацієнти могли отримати лише в НДСЛ «Охматдит». Настя мужньо перенесла лікарняний етап боротьби з хворобою, а її братик Артем без перебільшення врятував життя сестрі», – розповідають лікарі.
За словами Оксани Глухаревої, завідувачки Центру дитячої онкології та гематології, родина Насті дізналася про її хворобу у грудні 2021 року. Обстежити дитину повноцінно в Черкасах не удалося через повномасштабне вторгнення. Тож родина переїхала до Італії, де її наглядали римські колеги. Маленькій пацієнтці для того, щоб одужати, потрібно було зробити лише трансплантацію кісткового мозку. Мама з дітьми майже рік перебувала за кордоном. Потім повернулися сюди й вирішили продовжити лікування.
Пані Оксана каже, що не часто так стається, що саме родич може бути донором кісткового мозку, це лише до 30 % випадків.
«Досить тривалий час ми спостерігатимемо за її самопочуттям, лабораторними показниками, але основний крок у перемозі над хворобою вже зроблено, − говорить Оксана Глухарева. – Я також хочу наголосити, що у цій трансплантації брали участь не лише фахівці нашого відділення, це заслуга всього закладу: лабораторної служби, реанімації, дорослих гематологів. Дуже дякую за підтримку наших колег із Національної дитячої лікарні «Охмадит», зокрема завідувачу відділення трансплантації кісткового мозку Олександрові Лисиці та завідувачці трансфузійного відділення Олені Нестеренко. Також велика подяка литовським колегам, які спочатку навчали наших лікарів, а потім були постійно на зв’язку, консультували та підтримували нас.
До слова, весь цей час маленька пацієнтка перебувала у боксах, які побудовані завдяки БФ «Таблеточки».
Богдан Скульський, завідувач блоку трансплантації кісткового мозку Черкаського онкологічного центру зазначив, що хвороба пацієнтки – це не злоякісне захворювання крові, а спадкова хвороба.
«Вона потребує активного спостереження протягом перших двох років після трансплантації. Далі ж ми можемо говорити про те, що ризики рецидиву мінімальні. Як і після будь-якої алогенної пересадки кісткового мозку ми будемо контролювати наявність симптомів реакції трансплант проти господаря», − пояснив Богдан Скульський.

scroll back to top

Previous post Андрій Стріхарський привітав рятівників із професійним святом та нагородив грамотами ВРУ працівників ДСНС Черкащини — Новини Черкас за сьогодні
Next post У надзвичайників появився робот-пожежний

Добавить комментарий