Льотчику з Ротмістрівки пропонують присвоїти звання Героя України

Деталі

 

 

Нашому земляку – загиблому на війні військовому льотчику з Ротмістрівки Євгену Лисенку можуть присвоїти звання Героя України.
Петицію про це зареєструвала на сайті Президента його дружина Катерина.
«Прошу розглянути присвоєння звання Герой України майору Лисенку Євгену Вадимовичу за здійснення військового героїчного вчинку 9 березня в Житомирській області біля сіл Окілок та Новопіль, в протистоянні з окупантами, в нерівному повітряному бою. Він до останнього відстоював Україну та відбивав атаку ракет від селищ та мирних людей і їх домівок», – йдеться у заяві дружини Героя.
За її словами, жителі цих сіл, які стали свідками бою переймались та збирали підписи, щоб присвоїти звання за той героїчний вчинок.
«Вже пройшло більше, ніж пів року, мене люди запитують: «Чи отримав посмертно Євген Героя?». Але відповідь: «ні». Мені по сьогоднішній день не зрозуміло, чому держава не признає справжніх Героїв», – зазначає пані Катерина.
І додає, відбувся повітряний бій в ході нальоту на місто окупантами, мій чоловік протистояв до останнього агресії і захищав Батьківщину, не дивлячись на те, що сили не рівні, не залишив місце бойових дій, ціною власного життя, залишивши сиротами своїх маленьких дітей, яким 3 роки та 1 рік.
«Також хочу зазначити, що мій чоловік являвся учасником бойових дій до початку війни в Україні», – підсумовує Катерина Лисенко.
Нагадаємо, що наш земляк Євген Лисенко загинув у повітряному бою під Житомиром. Він керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками, він устиг збити один з них, але загинув від ворожих систем ППО.
За місяць до військового вторгнення Євгена призначили командиром.
«У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало лишалось польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, — згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій. – Там був непростий бій і він летів самовіддано.
Майор Євген Лисенко був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації імені Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону Росії ще в 2014 році, і перебазувалася на Миколаївщину, а згодом на захід України.
Євген закінчив Суворовське військове училище, Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та одразу потрапив на службу в ЗСУ.
«У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, — згадувала мама загиблого Світлана Лисенко. – Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».
У Євгена залишилася дружина Катерина та двоє маленьких дітей – Єлизавета і Єгор.

scroll back to top

Previous post СБУ збирає доказову базу злочинів окупантів
Next post США передали нашим лікарям гуманітарку на 160 тисяч доларів

Добавить комментарий