Людей не попередили: будинок в Черкасах не можуть утеплити через дорогий ремонт

Одну з черкаських багатоповерхівок не зможуть утеплити через високу вартість ремонту. Мешканці брали участь у програмі “Енергодім”. У 2021 році обіцяна вартість робіт складала 11 мільйонів гривень, нині ж – це 32 мільйони, розповіла Суспільному представниця правління будинку Олена Бондаренко.

Половину суми має оплатити фонд, іншу – люди. А це щонайменше – пів мільйона з кожної квартири.

Йдеться про один з будинків по вулиці Гагаріна. Пан Микола живе в ньому понад двадцять років. Взимку, розповів він, завжди мерзне:

Температура різниться на поверхах через неправильну систему обігріву, пояснила представниця правління будинку Олена Бондаренко.

“Коли знижується тиск подання гарячої води, вона у нас доходить доверху і стоїть, тому на верхніх поверхах занадто тепло, а на нижніх поверхах у квартирах людей буває і дев’ять градусів узимку”, – розповіла вона.

Також холодом тягне і через одні з дверей, додала пані Олена: “Це двері на аварійний вихід. Взимку вони практично постійно відкриті, і весь холод і сніг ідуть всередину”.

Аби утеплити будинок, у 2021 році люди вирішили взяти участь у програмі енергомодернізації “Енергодім”, розповів місцевий житель Володимир Журавський. Відповідно до неї, держава відшкодовує половину вартості будівельних робіт. Два роки тому, зазначив чоловік, на зборах ОСББ обіцяли, що це загалом вартуватиме 11 мільйонів гривень. Зараз дізнався, що сума, без погодження мешканців, зросла до 32 мільйонів.

“Люди обжились, поставили пластмасові вікна, хтось утеплився, замінили батареї і двері. У мене таке питання — от що тут можна зробити на 800 тисяч доларів?”, — зазначив він.

Голова ОСББ Тетяна Іванюк пояснила – збори, щоб попередити про підвищення вартості проєкту, не проводила, бо через повномасштабну війну багато людей виїхали. Сума ж зросла, бо з 2021 року здорожчали всі матеріали:

“Почалася інфляція, зросли ціни на матеріали, на виконання робіт, зросла й заробітна плата відповідно. Тому вартість ремонту будинку зросла”.

Своєю чергою представник фонду “Енергодім” Тарас Оборонов розповів, що ціни зросли не настільки: “Частина вартості робіт справді виросла у зв’язку з інфляцією і війною, але не втричі. Загалом сума проєкту, якби брати ті рішення, які спочатку мали б бути в проєкті, виросла б приблизно в півтора раза, може трошки більше, мільйонів до 16-18”.

За його словами, наразі проєкт призупинено.

Водночас під час підготовки матеріалу місцевий житель Володимир Журавський повідомив, що члени правління багатоквартирного будинку проголосували за зняття з посади голови ОСББ Тетяни Іванюк.

Previous post Засуджено чоловіка, який пропонував поліцейським хабар
Next post У Рівному внаслідок ДТП розбився 17-річний водій мотоциклу, — поліція. ФОТО | Кримінальні новини

Добавить комментарий