Маєток Шувалових, що на Черкащині, офіційно став палацом — Новини Черкащіни


25 січня 2024, 23:51

Палац Шувалових, що у Тальному на Черкащині, отримав статус пам’ятки архітектури національного значення.

Про це Суспільному повідомив керівник комунального підприємства «Тальнівський палацово-парковий комплекс Шувалових» Анатолій Ізотов.

За словами пана Анатолія, будівлю палацу внесли до державного реєстру нерухомих пам’яток України як палац у місті Тальне Черкаської області, а не як «мисливський замок», як його назвали в радянські часи.

«В обліковій документації, обсягом в 145 сторінок, зібрали та подали актуальні відомості про маєток. Палац на це чекав 45 років. Увесь цей час він був під чужими паспортними даними. Наразі є можливість змінити усі історичні помилки 1979 року, коли об’єкт був взятий на облік радою міністрів УРСР, але йому присвоїли хибну назву і хибну дату. Тоді говорили про якийсь вигаданий об’єкт, а не наш палац у Тальному», — зазначив він.

Мисливський замок графа Шувалова в Тальному – знана окраса Черкащини. На відміну від багатьох середньовічних замків, відомих в Україні, ця будівля має зовсім інакшу, затишну атмосферу. Попри історичні перипетії, багато в чому будівля зберегла свій оригінальний вигляд. Але всередині тут все кепсько…

Джерело

Previous post Від Сміли передали пікап військовим для створення мобільної групи
Next post Танцювальний колектив ЦДЮТ переміг у конкурсі — Новини Черкащіни

Добавить комментарий