Майстер фотографії з роду Шевченка

Дата публікації

Перегляди: 7

Григорій Петрович Шевченко був внучатим небожем Тараса Шевченка. Навчався в Одеському художньому училищі. Запам’ятався, як чоловік могутньої статури (важив понад 159 кг), був двометрового зросту. За переказами, мав богатирську силу, займався боротьбою, виступав з Іваном Піддубним, з яким товаришував.

Славився щирістю, веселою вдачею, благородством. Закохав у себе вродливу німкеню-аристократку Віру Йоахимівну і в 1889 році привіз її з Одеси в Кирилівку.

Подружжя часто навідували граф Браницький з родиною, Енгельгардти, Микола Лисенко, Олександр Кошиць.

Завдяки праці цього майстра було створено високохудожні світлини та унікальні фотолистівки із зображенням місць, де народився і провів дитинство Тарас Шевченко. Фотограф зафіксував для історії яскраву плеяду видатних постатей, діячів культури, селян-земляків Т.Г. Шевченка, а також мальовничі українські краєвиди. У 1941 році його було арештовано фашистами у с. Вільшана. Під час супроводу на розстріл він кинувся в колодязь, щоб загинути не від рук окупантів. Смерть, його бунт проти німців, стали легендою, героїчним штрихом до всієї історії життя цього неординарного українця.

Людмила Полякова, директор краєзнавчого музею с. Зелена Діброва

Шполянські вісті

Previous post Січневі букети гіацинтів
Next post Черкаські спецпризначенці вирушили на чергову ротацію у складі «Люті» в зону бойових дій — Новини Черкащіни

Добавить комментарий