МХП роздавали насіння і порахували урожай — Новини Черкащіни


05 січня 2023, 20:42

Мариновані білі гриби та перець з морквою, консервовані помідори та огірки, домашні кетчупи й аджика – цього року українці збільшили площі під домашньою городиною. Частину врожаю вдалося зберегти: законсервувати, засолити чи заморозити. Деякі закрутки із власноруч вирощених овочів та фруктів потрапили на новорічний стіл.

Усе це стало результатом кількох масштабних програм цього року, в межах яких українців мотивували вирощувати городину на присадибних ділянках. Одна з таких – кампанія “Посій насіння з МХП”. Починаючи з лютого 2022 року, десятки тисяч родин в 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Туди увійшли такі культури: буряк, щавель, редис, огірок, кабачок, морква та матіола. Загалом команда благодійного фонду “МХП – Громаді” роздала 114 800 пакунків насіння.

З цієї площі вдалося зібрати понад 11 тонн врожаю. Тоді команда благодійного фонду пішла далі й вирішила допомогти українцям зберегти зібрані продукти – у такий спосіб домогосподарства отримали якісні кришки для закруток.

Найбільше, за внутрішнім опитуванням учасників кампанії, родини робили закрутки з огірками. На другому місці йшли помідори, кабачки.

«Насіння, яке отримуємо від Фонду завжди має хорошу схожість. Закруток багато робимо і тими кришками зокрема, що видають. Гарно тримають. Ними закатую свої фірмові кетчупи та аджики, їх ще дітям у Київ передаю. Чекатимемо насіння і 2023 року, бо редьку першою в парнику сіємо, разом із нею і перші вітаміни споживаємо. Рясна завжди: і кругла, і продовгувата з білими носиками. Вдячні за турботу про нас», – наголошує Катерина Коваль із с. Моринці, Черкаської області.

2023 року проєкт продовжиться. Планується підтримати на 40 тисяч більше домогосподарств ніж торік.

Департамент комунікацій МХП.

Джерело

Previous post Двоє підлітків постануть перед судом за нанесені тілесні ушкодження потерпілим — Новини Черкащіни
Next post Нардеп від Черкащини «вляпався» в скандал із роздачею прострочених продуктів — Новини Черкащіни

Добавить комментарий