Молитовно вклонилися у Черкасах пам’яті героїв-чорнобильців — Новини Черкащіни

12 грудня 2025, 19:29

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щороку відзначають 14 грудня, у черкаському храмі на честь ікони «Чорнобильський Спас» панувала особлива тиша подяки й глибокої пошани.

Фото: Черкаська єпархія ПЦУ

Про це повідомляє Черкаська єпархія ПЦУ.

З благословення Високопреосвященнійшого митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана тут звершили Божественну літургію, яка зібрала героїв-ліквідаторів та небайдужих черкасців на спільну щиру молитву.

Фото: Черкаська єпархія ПЦУ

Секретар єпархії протоієрей Василь Макогін та благочинний Черкас протоієрей Андрій Шпунт підносили молитви за здоров’я тих, хто й досі живе з наслідками своєї жертовності, а також за упокій тих, чия мужність врятувала мільйони.

Після богослужіння присутні вирушили до меморіалу героям-чорнобильцям у Соборному парку. Там, біля чорного каменю пам’яті, ще раз прозвучала тиха молитва вдячності тим, хто став щитом для світу.

На завершення учасники зустрічі зібралися в офісному центрі Святотроїцького кафедрального собору. Благочинний Черкас отець Андрій Шпунт звернувся до ліквідаторів із теплим словом, подякував за їхній подвиг і за підтримку переходу парафії храму ікони «Чорнобильський Спас» під юрисдикцію ПЦУ — важливу і відповідальну подію, що відбулася цієї осені.

На знак вдячності й пошани учасникам зустрічі вручили благословенні Грамоти Черкаської єпархії ПЦУ.

Джерело

Previous post В Україні з’явилась інтерактивна мапа нітратного забруднення підземних вод: яка ситуація на Черкащині (інфографіка) — Новини Черкащіни
Next post “Сьогодні на полі бою практично немає місця “вчорашнім” рішенням”, – Геннадій Шаповалов, командувач Сухопутних військ ЗСУ

Добавить комментарий