Музика нової ери: черкащанин створив оркестр, аналогів якому немає у світі (ФОТО, ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні

Музика – його життя. І хоч займатися нею він почав досить пізно, в 15 років, встиг не тільки знайти своє місце в ній, але й опанувати один із найнезвичніших музичних інструментів у світі – хендпан (ханг). Черкаський музикант Антон Стрілець створив унікальний Symphonic Handpan Orchestra, аналогів якому немає у світі, і мріє дати з ним максимальну кількість концертів, щоб всі дізналися як незвично, гармонійно і по-особливому може звучати українська музика.

NIK07299-4logov1fix

Ексклюзивно для «ВиЧЕрпно» Антон Стрілець розповів як ханг став його музичним інструментом, як навчився на ньому грати без вчителя та чи можна на цьому заробляти гроші.

Ханг (hang) – музичний інстурмент, який складається з двох з’єднаних між собою металевих півкуль: сторони Ding (Ding Side) і сторони Gu (Gu Side). Він був розроблений у 2000 році Феліксом Ронером (Felix Rohner) і Сабіною Шерер (Sabina Scharer) із швейцарського міста Берн в результаті багаторічного вивчення тринідадського стілпана і багатьох інших резонуючих перкусійних інструментів з усього світу: гонгу, традиційного індонезійського гамелана, уду, Гатам, різних ручних барабанів, дзвіночків і музичної пилки.


Відеоверсія інтерв’ю з Антоном Стрільцем

Ви завжди себе бачили музикантом?

– Ні. Музикою я почав займатися доволі пізно, в 15 років я тільки записався в музичну школу. Я слухав музику, любив музику, але ніколи нею не займався до того. У школі музика також не була моїм улюбленим предметом.

– Ханг – це досить незвичний інструмент для нашого суспільства. Чому обрали саме його?

– Я слухав дуже важкий рок і захотів навчитися грати на барабанах. Я вступив до Черкаського музичного училища, грав у складі гурту, у нас було багато виступів по Україні. І одного разу з Італії приїхав музикант Девід Сваруб, тоді я вперше побачив цей інструмент вживу і зрозумів, що хочу його собі. Але придбати його на той час було дуже важко. Потрібно було написати великого листа майстру, пояснювати – хто ти і для чого тобі цей інструмент. І тільки після того як він дасть згоду, треба чекати своєї черги 3-4 роки. І ось пройшов час і цей інструмент до мене прийшов. Коли він потрапив до моїх рук, я годинами сидів і вчився грати.

Мені здається, це він мене вибрав, не я його. Я собі грав на барабанах, у нас були тури, концерти. А цей інструмент сам прийшов до мене. І моє життя почало змінюватися. І я дуже вдячний, що він мене вибрав!

DSC_5467

– Ви самотужки навчилися грати на ньому?

– На той момент взагалі не було вчителів, була одна на весь світ школа Девіда Кухармана, мені знайомі подарували його відеоуроки. Дивився відео на Ютюбі тих, хто вже навчився грати, спостерігав за їхніми рухами, пальцями, потроху так розбирав і займався. Мені, як музиканту, було трохи простіше опанувати ханг, тому що базові музичні знання підходять до будь-якого інструменту.

– Музика – це хобі чи професійна діяльність, як приносить вам заробіток?

Музика – то є моє все: життя, хобі, робота, і вона ж мене годує. Але якщо людина хоче заробляти гроші, то я б не радив іти в музику. Є багато інших сфер, де значно більше грошей. Музикою треба жити! Якщо ти ставиш гроші на перший план, то у тебе нічого не вийде. Тому що музика – це більше ніж робота. Щоб музика приносила прибуток, потрібно її любити.  І ці гроші – це бонус! Основна суть музики – це не заробіток, а процес – творити, робити, виступати.

DSC_0638 (1)

– У вас є власна школа, де ви навчаєте грі на цьому музичному інструменті?

– Так. У 2019 році я відкрив школу в Черкасах. На той момент, це, мабуть, була найбільша школа в Україні. Я навчаю тут людей, навчаю, коли їжджу з концертами.

– Наскільки гра на цьому музичному інструменті популярна серед черкасців?

– У нас досить невелике місто, тому були побоювання, коли відкривав школу. Але що мене здивувало – люди ходять і їм цікаво.

– Ви самі пишете музику?

Усе, що я граю, я пишу сам. Для нашого оркестру музику повністю також пишу я, а з аранжуванням мені допомагає друг.

– Як вдалося зібрати свій оркестр навколо такого унікального інструменту як  ханг?

– Я дуже багато виступав сам, зокрема, і з відомими українськими музикантами, але мені хотілося завжди створити свій гурт. І якось до мене дійшло, що я хочу оркестр. Саме звучання хендпану з класичними інструментами – струнними, барабанами. Я розповів про це своєму другу, він запропонував спробувати. Ми написали композицію, зібрали музикантів, спробували і у нас вийшло.

facebookcoverfinal2

– Останній презентований вами музичний твір ви назвали патріотичним. У чому саме це проявляється?

– Коли я знімав свої відео, то завжди шукав для них гарні локації, це були місця в Туреччині чи десь за кордоном. Коли, завдяки карантину, я залишився в Черкасах, я захотів показати наші гарні краєвиди. Ми створюємо незвичну музику, саме такого звучання більше немає у світі, і ось останнє наше відео ми записали на прекрасному фоні в Стеблеві. Це дуже класне місце, люди мають його побачити, відвідати.


– У яких країнах уже довелося виступати?

– Мій перший закордонний виступ був у італійському місті Мілан. Були концерти в Польщі, більше двохсот концертів по Туреччині, серед останнього – 14 виступів у Саудівській Аравії. Але через карантин наразі нікуди не їздимо.

– Який глядач більш вдячний – український чи іноземний?

– Де б я не виступав – в Мілані чи Житомирі, люди практично однакові. На концерти приходять ті, кому це цікаво. І неважливо звідки ці люди.

– Хто ваш глядач/слухач?

– Здебільшого це люди віком 30+, які знають, чого вони хочуть від життя, яких цікавить духовний розвиток.

– Які маєте творчі плани?

– Коли я вперше до рук узяв барабанні палички, вони тоді вже у мене були чималі. Є у мене основна музична ціль, до якої я йду маленькими кроками. Я хотів виступати за кордоном – я цього досяг, хотів зібрати оркестр – у нас є оркестр, зараз у моїх планах – зробити максимальну кількість концертів разом із Symphonic Handpan Orchestra.

– Є бажання стати всесвітньо відомим?

– Якщо я скажу «ні», то це буде обман. Звичайно, є, кожен музикант хоче бути відомим. І в цьому немає нічого поганого. Чим більшій кількості людей подобається твоя музика, тим краще.

Photo-81-all

– Що для вас визнання – забитий вщент зал чи мільйон переглядів на ютюбі?

– Хоч у сучасному світі соціальні мережі дуже важливі, проте для мене концерти на першому місці. Виступ, жива енергетика людей, якою ми обмінюємося, – це ніщо не замінить.

– Якщо отримаєте пропозицію дещо змінити змістовне наповнення вашої музики, але це зробить вас більш популярним. Погодитеся?

– Це все індивідуально. Може бути пропозиція, яка зовсім несумісна із моїми поглядами, а може бути, яка не розходиться з моїм баченням музики. В останньому випадку, чом б і ні. Чому б це не робити більш популярним? Звісно, якщо потрібно грати шансон на цьому інструменті, я відмовлюся.

DSC_0625

– Чи буде найближчим часом концерт вашого оркестру в Черкасах?

– Наприкінці літа плануємо зробити концерт на даху на заході сонця. Буде дуже гарно. Запрошую всіх, хто хоче послухати нас вживу!

DSC_5441

Previous post ЦВК зареєструвала ще двох Голубів — Новини Черкасс
Next post В Черкасах зацвіли каштани | Новони Черкащіни — огляд політики

Добавить комментарий