На аукціоні продали єдину прижиттєву книгу Василя Симоненка з його автографом — Новини Черкащіни


02 лютого 2024, 18:59

Видання єдиної прижиттєвої збірки поезій письменника Василя Симоненка з його автографом продали на аукціоні за 30 301 гривню, пише Суспільне.

На сайті для колекціонерів Violity користувач із ніком Rockfell виставив на продаж збірку поезій «Тиша і грім» з автографом Василя Симоненка. Торги завершилися 1 лютого, остаточна ціна становить трохи більш як 30 тисяч гривень.

2faafa38d591a896

На форзаці поет залишив напис: «Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant».

Сам автор оголошення зазначає, що кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної.

14c38c758103fd57

Василь Симоненко — український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).

«Тиша і грім» — єдина збірка поезій письменника, яка побачила світ за його життя.

Після його смерті також видали збірки «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981).

Також він є автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки» та «Казка про Дурила».

Влітку 1962 року Симоненка жорстоко побили працівники міліції залізничної станції. Вони скрутили Василеві руки й на очах у натовпу потягли до вокзальної кімнати міліції. Потім поета запхали у «воронок». Колеги розшукали поета в камері у Смілі на другий день. Забрати його дозволили тільки після того, як втрутився секретар Смілянського міськкому партії.

Василь показував синці й розповідав, що по м’яких частинах тіла не били, в основному удари завдавалися по хребту і нижній частині спини. Відтоді в нього почало погіршуватися здоров’я. У вересні 1963-го поета госпіталізували. Лікарі діагностували рак нирок, а побої міліціонерів тільки прискорили розвиток хвороби. Проведена операція результатів не дала. Василь Симоненко помер у 28 років.

Джерело

Previous post У чотирьох селах на Уманщині понад тридцять жителів отримали щеплення від дифтерії та правця — Новини Черкащіни
Next post Житель Черкащини отримав перший паспорт у 35 років — Новини Черкащіни

Добавить комментарий