Суспільне Черкаси
Шість разів на тиждень по дві з половиною години тренується дитяча команда триатлоністів із Корсунь-Шевченківського. Тренерка Олеся Марченко розповіла Суспільному, що так спортсмени готуються до обласних змагань, які відбудуться 25 вересня у Черкасах.https://www.youtube.com/embed/RNhPbw8ehkM?enablejsapi=1
Після шкільних уроків замість відпочинку — тренування з триатлону.
Олеся Марченко розповіла, що цей вид спорту складається із плавання, їзди на велосипеді та бігу:
“Це такий вид спорту, який постійно змінюється, дітям цікаво, їм він не набридає, постійно змінюються дистанції. Є й дуатлон, і акватлон. Беремо участь у різних змаганнях. Це різнобічний вид спорту”.Суспільне Черкаси
У команді є і дівчата, і хлопці — вони тренуються разом. Тренерка зазначила, що діти досягають кращих результатів, якщо їх не розділяти:
“Треную їх як одну команду. Але коли в когось щось болить, або не виходить, то доводиться знаходити індивідуальних підхід, гладити по голівці. Треную їх разом, вони усі розвиваються по-різному. Вони один одного наслідують, тягнуться один за одним, це їх мотивує. Те, що вони разом, це добре”.
Як розповіла одинадцятирічна Аміна Марченко, спортсменкою хотіла стати з малечку, за приклад у неї мама, яка теж триатлоністка. Для дівчини цей спорт — її хобі. А щоденна праця допомогла їй перейти з початково рівня на високий:
“У нас спочатку були маленькі дистанції: 50 метрів і 250 метрів, а зараз я переходжу вже 200 метрів плавання та один кілометр бігу. В мене це назавжди, я дуже звикла до нього, я не уявляю, що я можу його кинути. Бувають такі моменти, коли ти знесилений, після змагань, коли щось не вийшло, перестає бути бажання ним займатись, але ми розуміємо, що це життя, щось виходить, а щось не виходить”.Суспільне Черкаси
Її колега по команді Ростислав Сигеєв у цьому спорті шість років. Тут він знайшов друзів і підтримку. Хлопець розповів, які має плани на майбутнє:
“Я прагну стати олімпійським чемпіоном, поїздити по країні, за межі України. Після змагань у нас тренування легкі, а потім починаються важкі, об’ємні, силові, іноді буває важко”.
Поруч із спортсменами на тренуваннях та змаганнях їхні батьки. У Тетяни Таран в команді двоє дітей: син Дмитро та донька Поліна. За словами жінки, спорт готує їх до дорослого життя, тому в цьому занятті їх підтримує завжди.
“Були такі випадки, коли вони перші два роки казали, що будуть кидати спорт, бо їм було тяжко. Я казала, що тоді я буду вимагати, аби у навчанні усе було відмінно, і вони віддали перевагу більше спорту. Бо це хоч і важко, але цікаво. У дитини виховується пунктуальність, бо якщо ти запізнився — будеш присідати чи відтискатися. Спорт виховує цілеспрямованість, коли ти йдеш до своєї мети”, — розповіла Тетяна Таран.Суспільне Черкаси
За словами тренерки, нині найпрестижніша нагорода команди — цьогорічна перемога на всеукраїнських змаганнях із триатлону, які відбулися 21-22 серпня у Запоріжжі. Але на цьому не зупинятимуться.
Джерело: Суспільне
2