На Черкащині прокурори розповідали школярам про їх права | Новини Умані

У понеділок, 27.09.2021, з нагоди 30-річчя набрання чинності для України Конвенцією ООН про права дитини, яка гарантує кожній дитині право на свободу, особисту недоторканість, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів, прокурорами Черкащини проведено ряд виховних заходів для 979 учнів у 26 школах області.    

Про це інформують у Пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.           

Метою заходу було проведення профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням у дитячому середовищі, підвищення рівня обізнаності дітей шкільного віку з правових питань, роз’яснення прав, передбачених Конвенцією ООН про права дитини, додержання прав дітей в усіх соціальних сферах, забезпечення права на життя, житло, відпочинок, надання якісних освітніх послуг, медицину.

Розповідаючи учням перших-одинадцятих класів про їхні права, ювенальні прокурори також інформували школярів про роботу органів профілактики та прокуратури, спрямовану на захист прав та інтересів дітей, пояснювали завдання правоохоронних органів у цій сфері та можливість повідомляти про порушення своїх прав державні органи, які забезпечують контроль за їх дотриманням.

На Черкащині прокурори розповідали школярам про їх права

Окремим питанням висвітлено запровадження механізмів для найкращого захисту прав дітей, зокрема у сфері протидії домашньому насильству, в тому числі, і щодо існування спеціальних заходів, що можуть бути застосовані до кривдника.

«Діти є особливою категорією громадян у суспільстві, які за своєю соціальною та віковою незрілістю не здатні в повній мірі усвідомлювати характер вчинюваних щодо них дій та не мають змоги самостійно захищати свої права, що зумовлює постійний посилений нагляд органів прокуратури за додержанням законів у сфері охорони дитинства», – розповіла начальник відділу ювенальної юстиції Черкаської обласної прокуратури Валентина Колчіна.

 Заходи пройшли у формі живого діалогу, в ході якого вони обмінювалися думками.

Джерело: Про Все12

Previous post Книжку про відомого черкаського митця презентували у Києві | Новини Умані
Next post Школи в Умані оновлюються: Вперше за 30 років у школі №8 зробили ремонт за кошти міського бюджету (ВІДЕО) | Новини Умані

Добавить комментарий