На Черкащині сходи гороху атакують бульбочкові довгоносики — Новини Черкащіни


05 травня 2022, 11:00

Із площ багаторічних трав на сходи гороху проходить масова міграція бульбочкових довгоносиків (смугастий, щетинистий).

Найбільшої шкоди від шкідників слід очікувати за посушливої жаркої погоди під час фази культури сходи – галуження. Жуки вигризають по краях листків частинки овальної форми. Такий тип пошкодження має назву «фігурне об’їдання». Особливо шкідливе пошкодження сім’ядольних листків і точки росту.

Личинки бульбочкових довгоносиків після відродження проникають у ґрунт в бульбочки на корінцях, живлячись вмістом бульбочок, а потім – тканиною корінців. Пошкодження, яких завдають жуки й личинки, призводять до зниження врожаю гороху, погіршення якості насіння та зниження кількості азоту в ґрунті й рослинах.

У подальшому рослинам гороху завдаватимуть шкоди горохові попелиці, зерноїди, трипси та інші шкідники.

За перевищення довгоносиками порогу шкодочинності, а саме 10-15 жуків/м2 або один жук на 3-5 рослин, гороховим зерноїдом (2-3 жуки на 10 помахів сачка), попелицями (200 екз. на 10 п.с) трипсами (2 екз. на квітку) посіви гороху обробляють інсектицидами на основі діючих речовин: імідаклоприд+бета-цифлутрин, лямбда-цигалотрин та іншими згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

Застосовуючи засоби захисту рослин, варто пам’ятати:

  • захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години;
  • не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов’язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників;
  • на оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

Джерело

Previous post Стали відомі найбільш запитувані та високооплачувані професії Черкащини — Новини Черкащіни
Next post Оперував у підвалах Маріуполя: лікар, який переїхав у Черкаси, поділився спогадами

Добавить комментарий