На Черкащині вивчають витрачання бюджетних коштів на ремонт стадіону під час війни за майже 14 мільйонів гривень — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

08.12.2023

Черкаська обласна прокуратура вивчає питання дотримання вимог законодавства під час закупівлі у вересні-жовтні 2023 року одним із департаментів Черкаської ОДА робіт з реконструкції стадіону “Шахтар” в місті Ватутіне на суму понад 13,5 мільйона гривень.

Про це інформують в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

У 2021 році департамент здійснив дві закупівлі робіт на реконструкцію цього стадіону на суму 13,4 мільйона гривень та за чинними договорами у цьому році передбачено освоєння восьми мільйонів гривень бюджетних коштів. Переможцем усіх трьох закупівель, проведених у 2021-2023 роках, стало одне приватне товариство.

Варто зауважити, що в одному з випадків їхня пропозиція була дорожчою на 1,2 мільйона гривень, ніж пропозиції чотирьох інших учасників, які були відхилені замовником.

Також установлено, що у вересні поточного року через відсутність бюджетного фінансування департамент з контрагентом уклав додаткові угоди про зменшення обсягів робіт до суми вже виконаних. А через один робочий день було оголошено про здійснення нової закупівлі робіт з реконструкції цього стадіону на суму 13,5 мільйона гривень.

У зв’язку з обґрунтованими сумнівами щодо дотримання принципів відкритості, прозорості, максимальної економії та ефективності закупівлі робіт з реконструкції стадіону, наявності значного суспільного резонансу, Черкаська обласна прокуратура ініціювала питання перед Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Черкаською обласною військовою адміністрацією, Державною аудиторською службою України з приводу дотримання департаментом законодавства про публічні закупівлі та здійснення комплексних заходів державного контролю.

Подальші заходи прокурорського реагування будуть вжиті з урахуванням дій або бездіяльності та висновків зазначених уповноважених державних органів.

Заступник керівника обласної прокуратури Станіслав Торопчин поінформував членів робочої групи «Прозорість і підзвітність», створеної при Черкаській ОВА, взявши 7 грудня 2023 участь у її черговому засіданні.

За інформацією Черкаської ОВА, на виконання протоколу одного з попередніх засідань робочої групи «Прозорість і підзвітність» проведено аналіз пріоритетності видатків. Зокрема, тих, які в зоні відповідальності ОВА. За результатами ухвалено рішення щодо перерозподілу залишків субвенцій із державного бюджету на фінансування заходів Програми територіальної оборони та облаштування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У тому числі знято фінансування з проєкту реконструкції стадіону в міста Ватутіне.

Читайте також: Прозорість і підзвітність, – Антон Царюк про пріоритети у відновленні постраждалого будинку в Умані 

Previous post Ліквідація пожежі у замкненому просторі: студенти ЧІПБ навчалися на багатомодульному тренажері (ФОТО) — Новини Черкас за сьогодні
Next post «Агро-Рось» вручила гостинці 50 родинам пайовиків, у яких виховуються дітки з обмеженими можливостями

Добавить комментарий