На контролі у прокурорів — захист дитячих прав і свобод

Деталі

Впродовж 2022 року органами прокуратури області пред’явлено позовних заяв на загальну суму 182,5 млн грн. Задоволено 37 позовів на суму 18 млн грн. Сума коштів, вибуття яких попереджено із державної/комунальної власності – 107,4 млн грн. Добровільно відшкодовано – 1,1 млн грн. Забезпечено участь у розгляді 18 справ. Подано до суду відзивів, заперечень – 56.
Про це повідомляють в обласній прокуратурі.
Виконано рішень судів на суму понад 21,5 млн грн із 36 млн грн, що підлягають виконанню. Відсоток виконання становить – 60,3%. Задоволено 15 скарг на дії державних виконавців при виконанні рішень судів.
За позовом обласної прокуратури Черкаським районним судом скасовано державну реєстрацію права власності за громадянами на 19 будинків для відпочинку загальною площею понад тисячу квадратних метрів, вартістю 12 млн грн, які входять до цілісного майнового комплексу «База вчителів», розташованого в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища.
Золотоніською окружною прокуратурою поновлено житлові права дитини-сироти, забезпечивши реальне виконання рішення суду за позовом Золотоніської місцевої прокуратури в інтересах малолітньої до Золотоніської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, а саме ½ житлового будинку у м. Золотоноша, площею 82 кв м, вартістю понад 1 млн грн.
За позовними заявами Черкаської окружної прокуратури до місцевого бюджету стягнуто з ТОВ «Каштан Плюс» понад 1,2 млн грн за нікчемними додатковими угодами про збільшення ціни на продукти харчування для дошкільнят міста Черкаси.
Смілянською окружною прокуратурою через суд стягнуто до місцевого бюджету з ТОВ «Прайм Лайт» понад 200 тис грн за не поставку палива для шкільних автобусів Ліплявськвій об’єднаній територіальній громаді.
За позовом Уманської окружної прокуратури в інтересах Монастирищенської міської ради недобросовісним орендарем повернуто органу місцевого самоврядування приміщення закладу організації дозвілля дітей, площею 64 кв м, вартістю 1047 тис грн.
Забезпечено процесуальне керівництво у 51 кримінальному провадженні у сфері охорони дитинства. Скеровано до суду 12 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, закрито 13 проваджень.
Із врахуванням кримінальних правопорушень минулих звітних періодів ріст злочинності серед неповнолітніх зменшився на 54,3% (21 проти 46).
Рівень злочинності по кримінальним правопорушенням вчиненим стосовно дітей з числа облікованих у звітному періоді зменшився на 13 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Забезпечено процесуальне керівництво у 266 провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені стосовно дітей.
До суду скеровано 48 кримінальних правопорушень вказаної категорії.
Забезпечено участь у розгляді судами у 65 кримінальних проваджень, 59 – в першій інстанції та 6 – в апеляційній інстанції.
Як приклад, відділом захисту інтересів дітей та протидії насильству забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, що спричинили смерть двох неповнолітніх, та завідомого залишення їх в небезпеці. Рішенням суду особу визнано винною у вчинені злочинів, передбачених ч. 4 ст. 286-1, ч. 1 ст. 135 КК України та призначено покарання 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 10 років.
Черкаська обласна прокуратура продовжує активну роботу, спрямовану на захист прав та інтересів дітей, охорону дитинства.

Previous post У Черкаській області вбивцю таксистки засудили до довічного позбавлення волі
Next post У Смілі відновили роботу над економічною стратегією міста

Добавить комментарий